E-commerce

DHL rozszerza ofertę i wprowadza dwie nowe usługi dla klientów biznesowych

DHL rozszerza ofertę o dwie dodatkowe możliwości wysyłki. Wcześniej korporacja podjęła decyzję o podniesieniu cen przesyłek dla klientów biznesowych. 

DHL oferuje nowe opcje dla klientów biznesowych

DHL wprowadza dwie oferty wysyłki skierowane dla klientów biznesowych. Pierwszą z nich jest Closest Droppoint, która ma ułatwić dostawę do różnych punktów nadania w krajach europejskich poza Niemcami, takich jak automaty paczkowe.

Druga opcja, Postal Delivered Duty Paid (Postal DDP) pozwala klientom biznesowym na wypełnienie z wyprzedzeniem formalności związanych z opłatami celnymi. Dzięki niej przesyłki międzynarodowe będą dostarczane szybciej.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

DHL podnosi ceny i rozszerza ofertę

Nowa oferta Closest Droppoint ma pomóc klientom biznesowym w zarządzaniu przesyłkami międzynarodowymi. Dwie dodatkowe możliwości mają ograniczyć formalności. Międzynarodowe przesyłki mogą być kierowane do automatów paczkowych w dedykowanym kraju. Jedyne, co muszą zrobić klienci biznesowi, to wybrać opcję dostawy Najbliższy Punkt Droppoint. W momencie nadania nie trzeba podawać docelowego adresu automatu, zajmą się tym oddziały w kraju docelowym. Dostawa Droppoint jest sporo tańsza od dostawy pod wskazany adres. Korporacja oczekuje, że z rozwiązanie będzie cieszyć się sporą popularnością w nadchodzących miesiącach. Usługa jest dostępna od 1 września 2022 roku tylko dla przesyłek do Danii, przy czym oddział austriacki dołączy w listopadzie, a od stycznia 2023 roku dołączą: Belgia, Szwecja i Finlandia. Jak podano w oficjalnym komunikacie, w najbliższych miesiącach usługa ma zostać rozszerzona na kolejne kraje europejskie.

Zobacz także: Wakacje kredytowe 2022: złożono już ponad milion wniosków, banki liczą koszty

Usługa Postal Delivered Duty Paid (Postal DDP) pozwala na obsługę przez spedytorów klientów biznesowych wszystkich ceł importowych i podatków dla swoich odbiorców. Wszystkie opłaty są uiszczane przez klienta z góry podczas procesu składania zamówienia, tak więc zamówienie jest dostarczane znacznie szybciej. Usługa Postal DDP może być zarezerwowana od 1 września 2022 roku dla paczek wysyłanych do Wielkiej Brytanii (z wyłączeniem Irlandii Północnej).

DHL Supply Chain buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button