PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Waberer’s rozpoczyna współpracę z Pocztą Węgierską. Utworzono spółkę joint venture

Waberer’s rozpoczyna współpracę z Pocztą Węgierską, zakładając spółkę joint venture. Przewoźnik ma pomóc w obsłudze lokalnych klientów i umożliwić szybszy rozwój e-commerce na lokalnym rynku. 

Waberer’s współpracuje z Pocztą Węgierską – utworzono spółkę joint venture

Grupa Waberer stała się większościowym udziałowcem w spółce joint venture założonej wraz z Pocztą Węgierską. Nowy podmiot gospodarczy ma się zajmować obsługą obecnych i nowych klientów w zakresie obsługi logistyki przesyłek.

Zobacz także: Grupa Waberer’s z dobrymi wynikami finansowymi. Zmiana modelu biznesowego wyszła na dobre?

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Spółka ma zapewnić pełen zakres usług outsourcingu logistycznego, szczególnie w odniesieniu do sklepów internetowych. Udostępnione zostanie również zaplecze wymagane do magazynowania, pakowania, wysyłki i dostawy zakupów online.

Rozwój e-commerce w warunkach węgierskich

Poprzez współpracę Waberer’s z Pocztą Węgierską tamtejszy rynek e-commerce ma odnotować dynamiczny wzrost. Węgierski przewoźnik będzie realizował zlecenia dla instytucji polegające na ekspresowym dostarczaniu przesyłek pocztowych.

Zsolt Barna, dyrektor generalny Waberer’s i György Schamschula, dyrektor generalny Magyar Posta Zrt, powiedzieli o współpracy:

JV – które ma zostać utworzone przez Pocztę Węgierską i Waberer’s – będzie w stanie zapewnić wysoce wydajną obsługę i atrakcyjną ofertę wartości dla naszych klientów od samego początku działalności, w oparciu o odpowiednie doświadczenie właścicieli, bazę klientów i istniejącą infrastrukturę. Jesteśmy przekonani, że na rynku o wysokim potencjale wzrostu JV będzie w stanie zdobyć i utrzymać znaczny udział w rynku w długim okresie.

Zobacz także: Węgry wprowadzają „tymczasowo” podatki od nadzwyczajnych zysków 

Waberer’s intensyfikuje działania związane z elektryfikacją własnej floty. Miesiąc temu nabyto całkowicie elektryczny ciągnik siodłowy DAF CF. To pierwszy europejski przewoźnik, który uzyskał dostęp do seryjnie produkowanej ciężarówki DAF o napędzie elektrycznym. Pojazd ma zasięg sięgający 500 km. Waberer’s spodziewa się, że w przyszłości jedynie zeroemisyjne ciągniki siodłowe będą mogły poruszać się po większości stref miejskich.

W II kwartale tego roku Waberer’s chce sfinalizować transakcję przejęcia jednej z lokalnych firm logistycznych, po raz kolejny zwiększając swoją flotę o kilkadziesiąt pojazdów. Przewoźnik oczekiwał m.in. zatwierdzenia ze strony urzędu antymonopolowego. W związku z coraz szerszą działalnością na lokalnym rynku pojawiają się obawy o zbyt duży wpływ firmy na branżę.

Waberer’s to spółka o zasięgu ogólnoeuropejskim. W minionym roku węgierski przewoźnik osiągnął skonsolidowane przychody na poziomie 590,8 mln euro. Zysk wyniósł 18,1 mln euro. Po zmianie modelu biznesowego spółka zaczęła notować pozytywne wyniki finansowe.

Waberer’s zamówił ponad pół tysiąca ciężarówek DAF XG

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button