DrogowyTransport

Girteka prezentuje swoje wyniki finansowe. Litewska grupa chce znaleźć się w europejskim TOP10

Wyniki finansowe grupy Girteka wzrosły w skali roku. Największy europejski przewoźnik, pod względem wielkości floty, przygotowuje się do ekspansji na rynku skandynawskim. 

Litewska grupa logistyczna na europejskim rynku

Litewska grupa logistyczna opublikowała wyniki finansowe za rok ubiegły. W skali roku oprócz przychodów wzrósł również zysk. Girteka informuje, że pomimo zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw, przychody ze sprzedaży wzrosły wraz ze wzrostem popytu na usługi transportowe.

Zobacz także: WEI: Wysokie ceny energii w Polsce są wynikiem monopolizacji i manipulacji

Obecnie Girteka należy do znaczących firm w skali europejskiej. Pod względem wielkości floty jest to największy przewoźnik na Starym Kontynencie. W skład przedsiębiorstwa wchodzi zaplecze transportowe liczące 9 tys. pojazdów. Niedawno jedna ze spółek, Girteka Fleet została przemianowana na TNDM Trucking.

Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka, powiedział o wynikach:

Girteka obchodziła w zeszłym roku 25-lecie istnienia – zaczynając od jednej ciężarówki i naszych pierwszych trzech pracowników, staliśmy się wiodącą europejską firmą transportową opartą na aktywach z największą flotą samochodów ciężarowych w Europie. W zeszłym roku ogłosiliśmy nasze nowe strategiczne marzenie – zostać jedną z TOP10 firm logistycznych w Europie i mieliśmy rok, który przybliżył nas do realizacji naszego marzenia.

Wyniki finansowe grupy Girteka

W minionym roku przychody Girteka Holding wyniosły 1,437 mld euro, przy czym tegoroczny zysk brutto wyniósł 77,9 mln euro, a zysk netto 67 mln euro. Warto zestawić te wyniki z danymi za 2019 rok, kiedy wynik netto wyniósł 9 mln euro. Tym samym w ciągu trzech lat Girteka odnotowała 7-krotny wzrost.

Litewska spółka może zaliczyć kolejny rok do udanych. Pomimo pandemii w 2020 roku również odnotowano wzrost przychodów, który wyniósł ok. 5%. Zysk wówczas wzrósł prawie 2,5-krotnie. W 2021 roku przedsiębiorstwo świętowało 25-lecie istnienia. Z tej okazji zaprowadzono wiele zmian związanych m.in. z identyfikacją wizerunkową.

Zobacz także: Zmiany w branży! Girteka Fleet zmienia nazwę na TNDM Trucking

Warto przypomnieć o rewolucji wizerunkowej, którą w ostatnich tygodniach przeszła litewska grupa logistyczna. Girteka zmieniła nie tylko kolor, ale również charakterystyczne barwy. Przedsiębiorstwo chce skłaniać się ku Świadomej Logistyce i kłaść większy nacisk na zrównoważenie wywieranego wpływu na środowisko naturalne. Po zrezygnowaniu z obsługi rynków wschodnich przedstawiciele firmy Girteka skupili się na ekspansji w kierunku państw skandynawskich (Więcej: Girteka dokonuje zmian dotyczących obsługi rynku wschodniego).

Zmiany w branży! Girteka Fleet zmienia nazwę na TNDM Trucking

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button