Magazyny

Znany operator otwiera nowoczesne centrum logistyczne

Jest to pierwszy budynek Geis nowej generacji

Geis Bischoff Logistics uruchomiło swoje nowe centrum logistyczne w Górnej Frankonii, w miejscowości Ebersdorf koło Coburga. Poprzez ten nowy obiekt, Geis Gruppe wzmacnia również sieć IDS.

Geis otwiera nowe centrum logistyczne

W Ebersdorf koło Coburga, w Górnej Frankonii, rozpoczęło działalność nowe centrum logistyczne Geis Gruppe, partnera IDS, w ramach sieci IDS. Nowy obiekt Geis Bischoff Logistics zastąpi istniejące centrum logistyczne w Lichtenfels i jednocześnie wzmocni sieć IDS.

Jak informuje portal Logistik Heute, centrum logistyczne w Lichtenfels, mające ponad 30 lat, nie spełniało już współczesnych wymagań i z powodu wzrostu ilości przesyłek osiągnęło swoje granice wydajności. Partner IDS znalazł teren o powierzchni 44 000 metrów kwadratowych w Ebersdorf-West koło Coburga, aby zbudować nową przestrzeń magazynową i umożliwić dalszy rozwój.

Czytaj też: Holendrzy uruchamiają nowe centrum logistyczne we Francji

Nowy terminal, w który Geis Gruppe zainwestowało niemal 20 milionów euro, został zaprojektowany jako „zielony” obiekt. Jest to pierwszy budynek Geis nowej generacji – w konstrukcji hybrydowej drewnianostalowej z drewnianymi dachowymi wiązaniami, drewnianą fasadą biurowca i częściowo zazielenioną ścianą hali. Dach hali został w pełni wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a biurowiec otrzymał dach zielony.

Firma chce zdobywać nowe rynki

Jak informuje portal Logistik Heute, terminal Geis Bischoff o powierzchni około 6 000 metrów kwadratowych posiada nie tylko 77 bram załadunkowych dla ciężarówek, ale także dziesięć miejsc do załadunku dla małych ciężarówek i samochodów dostawczych. Dzięki nim można obsługiwać przesyłki drobnicowe i B2C, dostosowując się do ciągłego wzrostu handlu internetowego.

Czytaj też: Dane z Niemiec rozczarowują! Gospodarka nie może wyjść ze stagnacji

Poprzez nowy terminal, Geis Gruppe wzmacnia nie tylko swoją własną sieć, ale także sieć IDS. Zarówno zwiększone możliwości nowego obiektu, jak i nowa organizacja obszarów IDS mają sprawić, że największa niemiecka sieć drobnicowa stanie się bardziej wydajna w regionie. Geis Bischoff Logistics, jako przedsiębiorstwo z regionu Frankonii, chce zyskać nowych klientów i zdobywać nowe rynki poprzez swoje usługi. W tym celu firma zwiększy liczbę pracowników w regionie do około 100 osób.

Deweloper buduje kolejny duży park logistyczny w Niemczech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button