PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Deweloper buduje kolejny duży park logistyczny w Niemczech

Nowy park będzie położony w pobliżu ruchliwej ulicy, zapewniającej dostęp do autostrad

CTP buduje park logistyczny na obszarze przemysłowym w Niemczech. Deweloper zajmuje się częściowym odnowieniem obszarów w strefie przemysłowej Krefeld West. Działania obejmują między innymi przekształcenie 15 708 metrów kwadratowych hali logistycznej.

CTP buduje nowy park logistyczny w Niemczech

CTP Deutschland rozwija park logistyczny o powierzchni 60 771 metrów kwadratowych, przekształcając znacznie nieużytkowany obszar w strefie przemysłowej Krefeld West w Niemczech. Nowy park będzie położony w pobliżu ruchliwej ulicy St. Töniser, zapewniającej dostęp do autostrad A44 i A40 oraz do centrum Krefeld. Budowa CTPark Krefeld o powierzchni 31 796 metrów kwadratowych ma rozpocząć się w 2024 roku. Następnie przewiduje się przebudowę istniejącej, obecnie wynajmowanej hali logistycznej o powierzchni 15 708 metrów kwadratowych i 2149 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Oficjalny wniosek budowlany ma zostać złożony w pierwszym kwartale 2024 roku, równocześnie z rozpoczęciem prac rozbiórkowych.

Czytaj też: CTP buduje obiekt logistyczny na dawnym miejskim śmietnisku

Jak informuje portal Logistik Heute, nowy park ma być zbudowany zgodnie ze standardem ekologicznym BREEAM na poziomie „Very Good” lub lepszym. Budynek zostanie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, zapewniające energię bez zużycia paliw kopalnych i redukcję emisji CO2 podczas eksploatacji. Teren składa się głównie z nieużytkowanych obszarów, a projekt obejmuj odnowę istniejących budynków, które częściowo zostaną zachowane, co przyczyni się do zmniejszenia wpływu nowego parku na środowisko.

Taktyka naszego przedsiębiorstwa jako właściciela nieruchomości skupia się na kluczowych obszarach miejskich. Nadrenia Północna-Westfalia to wiodący obszar gospodarczy w Niemczech, a miasto Krefeld w ostatnich latach stało się jednym z najważniejszych miejsc biznesowych w regionie – powiedział Timo Hielscher, dyrektor zarządzający dla Zachodnich i Wschodnich Niemiec w CTP.

Kondycja niemieckiego rynku magazynowego

Niemiecki rynek magazynowy jest jednym z najbardziej rozwiniętych i dynamicznych w Europie. Znacząca rola tego sektora w gospodarce niemieckiej wynika z strategicznego położenia kraju jako centrum logistycznego Europy. Niemcy są kluczowym węzłem dla międzynarodowego transportu i handlu, co sprawia, że popyt na nowoczesne i efektywne powierzchnie magazynowe jest stale wysoki.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Ważniejszym aspektem na niemieckim rynku magazynowym staje się również zrównoważone podejście do budowy. Firmy dążą do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko, co przejawia się w rosnącej liczbie magazynów z certyfikatami zrównoważonego budownictwa oraz zastosowaniem ekologicznych rozwiązań w zarządzaniu energią.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button