PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Koniec z kolejkami przy kasie? Intercity ma niespodziankę

To nie jedyna innowacja, jaka zaszła w systemach kasowych PKP Intercity w ostatnich latach

PKP Intercity zatwierdziło umowę, dzięki której zastąpi stare systemy kasowe nowym sprzętem. Nowe urządzenia, zakupione przez przewoźnika, znacznie podniosą komfort pracy kasjerów, jednocześnie oferując liczne udogodnienia dla podróżnych. 

Intercity inwestuje w nowe zestawy kasowe

PKP Intercity zakupi nowe zestawy kasowe, które zastąpią stary i zużyty sprzęt. Przewoźnik zamówił 200 zestawów, a umowa obejmuje prawo opcji na dodatkowe 95 sztuk. Urządzenia przyniosą korzyści nie tylko kasjerom, ale także podróżnym. Wśród nowych funkcji znajduje się bowiem możliwość wyboru ulubionego miejsca podróży. Obecnie używane urządzenia są już mocno zużyte. Posiadają one niewielki ekran obsługiwany jedynie poprzez funkcję dotykową. Nowe systemy kasowe zostaną skonfigurowane z dużym, ergonomicznym monitorem, a ich obsługa zostanie dostosowana do indywidualnych preferencji kasjerów. Oprócz ekranu dotykowego i rysika, kasjerzy będą mieli możliwość korzystania z klawiatury i myszy.

Czytaj też: Kolejne wagony COMBO dla Intercity. Tylko najpierw modernizacja

Dodatkowo, w każdym z nowych zestawów przewidziano dodatkowy ekran dla klienta, co umożliwi między innymi wybór preferowanego miejsca na schemacie graficznej rezerwacji miejsc. Każda jednostka będzie również wyposażona w zasilacz awaryjny.

Cały czas wprowadzamy zmiany w procesie obsługi sprzedażowej klienta. Dlatego unowocześniamy i usprawniamy zakup biletów na przejazdy naszymi pociągami. To nie tylko rozwój kanałów zdalnych, nowy system sprzedaży internetowej czy aplikacja mobilna, ale unowocześnianie sprzedaży tradycyjnej. Jestem przekonany, że kasjerzy szybko polubią nowe zestawy – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Szereg innowacji

Programiści z firmy PKP Intercity planują stworzenie osobnej aplikacji sprzedażowej dedykowanej terminalom kasowym POS. Nowy interfejs użytkownika ma charakteryzować się większą intuicyjnością, eliminując potrzebę szczegółowego zrozumienia warunków taryfowych związanych z różnymi ofertami. Celem jest znaczne usprawnienie pracy kasjerów. Pierwsze dwadzieścia zestawów kasowych trafi do PKP Intercity już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Kolejna dostawa sześćdziesięciu sztuk planowana jest na trzeci kwartał przyszłego roku, natomiast w początkowych miesiącach 2025 roku krajowy przewoźnik otrzyma kolejne sto dwadzieścia urządzeń. Cały proces dostarczania zostanie zakończony w maju 2025 roku.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

To nie jedyna innowacja, jaka zaszła w systemach kasowych PKP Intercity w ostatnich latach. Pod koniec zeszłego roku zakończył się trzyetapowy proces wymiany i instalacji nowych drukarek biletowych termicznych oraz drukarek fiskalnych, które zastąpiły dotychczasowe drukarki igłowe. Aktualny sprzęt jest już dostępny we wszystkich punktach sprzedaży przewoźnika. Nowe urządzenia wyróżniają się znacznie niższym poziomem hałasu, większą prędkością oraz lepszą czytelnością wydruku biletów i paragonów.

Wcześniej zmodernizowano także urządzenia przenośne, używane przez członków drużyn konduktorskich. Obecnie pracownicy korzystają z lekkich i łatwych do przenoszenia terminali, które charakteryzują się odpornością na uszkodzenia spowodowane upadkami, zmianami temperatury i wilgotnością, umożliwiając ich używanie w różnych warunkach.

No w końcu! Bilety Intercity można już kupić w popularnej aplikacji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button