IntralogistykaMagazyny

Walmart robotyzuje wszystkie regionalne centra dystrybucji w USA

Amerykańska sieć Walmart wprowadza roboty do wszystkich 42 regionalnych centrów dystrybucji w USA. Według planów spółka wraz z firmą Symbotic zmodernizuje swoje obiekty w ciągu najbliższych ośmiu lat. Tym samym największy na świecie detalista stanie się jednym z największych dostawców usług kurierskich w Stanach Zjednoczonych.

Walmart robotyzuje centra dystrybucyjne dzięki platformie Symbotic

Nie ma wątpliwości, że automatyzacja i robotyzacja logistyczna z każdym rokiem zyskuje na popularności. I choć segment ten dopiero raczkuje i zdobywa popularność, to nie ma wątpliwości, że w ciągu najbliższych lat można spodziewać się jego renesansu. Udowadnia to także decyzja Walmart, który podpisał współpracę długoterminową z platformą Symbotic, która zajmuje się automatyzacją łańcuchów dostaw.

Czytaj również: Ocado po raz kolejny udowodniła, że robotyzacja, to przyszłość e-handlu

Dzięki kooperacji amerykański detalista planuje zainstalować roboty do wszystkich czterdziestu dwóch centrów dystrybucji w kraju. Partnerstwo rozwija dotychczasową współpracę zautomatyzowania 25 regionalnych centrów logistycznych.

Sama spółka Symbotic została założona przez miliardera Ricka Cohena, który jest również właścicielem firmy C&S Wholesale Grocers. Platforma Symbotic wykorzystuje przy tym autorskie rozwiązanie, które opiera się na sztucznej inteligencji, dzięki czemu znacznie ułatwia cały proces logistyczny. Tym samym bezproblemowo obsługuje całą flotę w pełni autonomicznych robotów odbierających, pobierających i magazynujących towary.

Jak poinformował Cohen w swoim oświadczeniu:

Jako platforma technologiczna z głębokimi korzeniami w dziedzinie magazynowania i dystrybucji, nasz system rozwiązuje niektóre z największych wyzwań współczesnego złożonego łańcucha dostaw. Dotyczy to takich elementów, jak sprawność zapasów, koszty transportu i dostępność siły roboczej.

Modernizacja magazynu pozwala konsumentom szybciej otrzymać to, czego potrzebują, a także przynosi korzyści wszystkim, w tym pracownikom, klientom i lokalnym społecznościom.

Czytaj również: Robotyzacja zabiera ludziom pracę i zmniejsza płace [BADANIE]

Platforma Symbotic wykorzystuje rozwiązanie algorytmiczne, które pomagają robotom mobilnym wskazać, gdzie umieścić daną skrzynię. W tym samym czasie inne roboty porządkują ładunek i przygotowują go na paletę.

Wood uzyskał fundusze na projekt robotyki autonomicznej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button