DrogowyTransport

Węgierska firma transportowa inwestuje w park logistyczny

Waberer’s wyznacza strategię rozwoju. Po zmianach strukturalnych węgierska firma transportowa wskazuje na nowe cele. Jednym z nich jest budowa obiektu logistycznego w pobliżu Budapesztu. 

Waberer’s wskazuje na kamienie milowe w rozwoju 

Węgierska firma transportowa Waberer’s wyznaczyła nowy kamień milowy w rozwoju. Zainicjowano budowę parku logistycznego niedaleko lotniska w Budapeszcie. W planach jest inwestycja o wartości 47 mln euro, która pozwoli na powstanie obiektu w pobliżu Ecser pod stolicą. Miasto położone jest bezpośrednio przy obwodnicy, około dziesięciu kilometrów od lotniska. Lokalizacja ta ma być atrakcyjna nie tylko z perspektywy węgierskich firm, ale również międzynarodowych przedsiębiorstw. Waberer’s ma nadzieję na przyciągniecie kolejnych partnerów.

Ma to pozwolić na rozwój dla całego segmentu logistyki regionalnej na Węgrzech. Jak przekazał Barna Zsolt, nowa inwestycja pomoże w zwiększeniu powierzchni magazynowej. Ponadto ma dać możliwość zarządzania produktami ADR (towary niebezpieczne) i e-commerce za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych. Powierzchnia użytkowa 47 000 metrów kwadratowych zostanie oddana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz także: Terminal w Vancouver rozbudowany. Przepustowość portu wzrosła

Zobacz także: Indie zaoszczędziły miliardy dolarów, kupując przecenioną ropę z Rosji

Ostatnie tygodnie pełne zmian. Waberer’s wyznacza strategię rozwoju 

Niedawno głośno było o istotnych zmianach w akcjonariacie Waberer’s International. W połowie lutego w mediach pojawiła się informacja, że założyciel firmy, György Wáberer, odchodzi z zarządu i zamierza sprzedać wszystkie swoje udziały. Spółka należąca do BDPST Group (Merkport Zrt) podpisała umowę dotyczącą przejęcia ponad 20% akcji HIGH YIELD Vagyonkezelő Zrt. Wówczas Merkport Zrt, spółka należąca do zięcia premiera Orbána, uzyskałaby 49,64% w akcjonariacie. Ostateczna umowa ma wejść w życie po udzieleniu zgody przez organy regulacyjne, w tym Narodowy Bank Węgier oraz Urząd ds. Konkurencji.

W minionym roku dokonano modernizacji floty oraz podpisano istotną, z punktu widzenia e-commerce umowę z pocztą węgierską w ramach spółki joint venture (Więcej: Waberer’s rozpoczyna współpracę z Pocztą Węgierską. Utworzono spółkę joint venture oraz Waberer’s modernizuje flotę. Zamówiono kolejne ciężarówki DAF).

Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na światowe lotnictwo?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button