Magazyny

DACHSER otwiera nowy magazyn przy lotnisku w Hanowerze

DACHSER otworzył nowy magazyn na terenie Langenhagen-Hanower. Inwestycja ma pomóc spółce w realizacji kompleksowych usług magazynowych i transportowych dla klientów z branży przemysłowej.

Nowy obiekt DACHSER na terenie parku Hanower-Langenhagen

W Langenhagen koło Hanoweru powstał nowy obiekt DACHSER. Centrum logistyczne o powierzchni 11 800 m2 zostało ulokowane blisko lotniska. Jak podaje DACHSER, połowę z 9 500 m2 powierzchni magazynowej można wykorzystać do składowania blokowego. Druga połowa hali została wyposażona w 8 700 palet. Obiekt został zrealizowany przez krajowego inwestora nieruchomości i dewelopera Alpha Industrial. W oficjalnym oświadczeniu podano również szczegółowe informacje o budynku:

Ponadto są dwa doki do obsługi samochodów dostawczych oraz dwie bramy do załadunku i rozładunku towarów wielkogabarytowych. Natomiast około 800 metrach kwadratowych zajmuje powierzchnia biurowa. Dodatkowa antresola w przedniej części magazynu to kolejne 1 500 m2 powierzchni logistycznej. To właśnie tutaj realizowane są usługi o wartości dodanej, takie jak pakowanie, etykietowanie i kompletacja zamówień.

Lokalizacja nowej inwestycji jest kluczowa z perspektywy działalności DACHSER na rynku europejskim. Hanower-Langenhagen to jeden z najważniejszych węzłów logistycznych sieci. Firma ma również centrum logistyczne w Hanowerze przy pobliskiej ulicy Kemptener Straße. W tej lokalizacji niemieckie przedsiębiorstwo obsługuje 1,3 mln przesyłek rocznie. Centrum logistyczne jest połączone z międzynarodowymi rynkami za pośrednictwem znajdujących się niedaleko portów morskich w Hamburgu i Bremie oraz autostrad A7 i A2.

Zobacz także: DACHSER otwiera nowe centrum logistyczne w Lizbonie

Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER, powiedział:

DACHSER od ponad dwudziestu lat prowadzi centrum logistyczne w Hanowerze przy pobliskiej ulicy Kemptener Straße. Centrum obsługuje towary przemysłowe i handlowe (European Logistics), żywność (Food Logistics) oraz transport lotniczy i morski (Air and Sea Logistics).

Hanower-Langenhagen to jeden z kluczowych węzłów naszej sieci. DACHSER obsługuje w tym miejscu ponad 1,3 mln przesyłek rocznie. Po rozbudowie magazynu jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu.

Wielozadaniowy obiekt DACHSER

Inwestycja została przystosowana do przechowywania różnych towarów. Jego głównym przeznaczeniem jest składowanie produktów lokalnej branży przemysłowej. Wydzielono część do przechowywania materiałów niebezpiecznych. W tym celu zabezpieczono 1 350 miejsc paletowych, które posiadają dodatkowo system zraszaczy regałowych. Obiekt może spełniać również funkcję budynku tymczasowego składowania.

Zobacz także: Ilu Ukraińców pracuje w Polsce? Jak wielu uchodźców znalazło pracę?

DACHSER zatrudnia obecnie w Langenhagen w sumie około 500 osób. Park Langenhagen, w tym również obiekt DACHSER został wyposażony w szereg funkcjonalności spełniających funkcję zrównoważonego rozwoju. Zainstalowano m.in. okna od podłogi do sufitu, co ma zapewnić większy dostęp do światła dziennego. Zdecydowano się również na dachy pokryte zielenią, stacje ładowania elektryków czy oświetlenie LED. W okolicy zainstalowano system nawadniania terenów zielonych oraz zasiano łąkę z rodzimymi gatunkami roślin.

Rekordowy rok Dachser. Bardzo dobre wyniki zasługą m.in. cen frachtu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button