Drogowy

Waberer’s zamówił ponad pół tysiąca ciężarówek DAF XG

Waberer’s jeszcze dwa lata temu miał poważne problemy finansowe, które zmusiły firmę do wdrożenia dużych zmian. W efekcie przewoźnikowi udało się wyjść na prostą i właśnie zaczął rozwijać swoją flotę ciągników siodłowych.

Węgierski przewoźnik poinformował o zamówieniu 570 ciągników siodłowych marki DAF. Będą to samochody model XG. Oznacza to, że pojazd będzie miał wydłużoną kabinę sypialną o 33 centymetry oraz podwyższony dach.

Zobacz także: Lidl Italia testuje zeroemisyjne elektryczne ciężarówki Scania BEV

Zamówione przez Waberer’s samochody będą wyposażone w 13-litrowy silnik o mocy 480 koni mechanicznych. Ciekawostką jest, że wszystkie lusterka zostaną zastąpione przez kamery. Ponadto ciężarówki będą wyposażone w pełen system multimedialny oraz pakiet aerodynamiczny.

Samochody mają trafiać do firmy wraz z naczepami. Niemniej jednak pierwsze pięć egzemplarzy zostało już dostarczone. Z kolei całe zamówienie ma zostać zrealizowane do drugiego kwartału 2022 roku. W sumie jego wartość opiewa na ok. 50 milionów euro. Część pojazdów będzie miała polskie rejestracje, gdyż trafi do firmy Link, którą Waberer’s przejął kilka lat temu za kwotę 50 milionów euro.

To nie pierwsze tak duże zamówienie Waberer’s na ciągniki siodłowe

Warto dodać, że nie jest to pierwsze tak duże zamówienie przewoźnika na ciągniki siodłowe. Wiosną firma złożyła zamówienie na 440 samochodów – 250 Volvo oraz 190 Renault. To zamówienie było pierwszy oddechem przedsiębiorstwa, które ostatnimi czasy przeżywała bardzo trudny czas. Waberer’s popadł w problemy finansowe, które wymagały poważnej reorganizacji funkcjonowania firmy. Obecne zamówienia pokazują jednak, że sytuacja wraca do normy.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button