Magazyny
Gorące newsy

Żabka buduje nowy obiekt magazynowy. To największa inwestycja infrastrukturalna sieci

Magazyn Żabki koło Radzymina będzie największym obiektem logistycznym w Grupie. Obiekt ma pomóc w optymalizacji procesów przy wykorzystaniu automatyki magazynowej. 

Magazyn Żabki koło Radzymina

Obiekt ma mieć powierzchnię 60 tys. mkw. Otwarcie centrum planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Centrum logistyczne ma być obiektem BTS, a więc zaprojektowanym w odpowiedzi na potrzeby Grupy Żabka oraz pozwalającym na optymalizację kluczowych procesów logistycznych.

Na terenie obiektu logistycznego znajdzie się m.in. automatyczny magazyn wysokiego składowania. Jego wysokość ma wynosić ok. 40 m, oprócz tego ma być wyposażony w komorę chłodni i mroźni w pięciu różnych strefach temperaturowych. W budowie jest również część biurowa.

Zobacz także: Grupa Żabka powołuje nową spółkę. Co będzie przedmiotem działalności Cool-Logistics?

Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu ds. strategii personalnej w Żabka Polska, powiedziała:

Centrum logistyczne, które budujemy koło Radzymina będzie największym i najnowocześniejszym obiektem w naszej infrastrukturze, wyposażonym w innowacyjną technologię automatyki logistycznej, a do tego zaprojektowanym z wysoką dbałością o środowisko naturalne. Jego uruchomienie zapewni nam jeszcze lepszą wydajność i możliwość dalszego rozwoju we wschodniej części kraju.

Zobacz także: 109 sklepów w 92 dni – sieć Dino rozwija się coraz szybciej

70% wysyłek będzie kompletowanych dzięki wykorzystaniu automatyki

Obiekt znajdujący się koło Radzymina ma być samowystarczalny pod względem energii, co mają umożliwić panele fotowoltaiczne. Inwestycja ma pomóc w zaopatrywaniu 3,5 tys. sklepów. Projekt zakłada rozszerzenie magazynu oraz strefy automatyki, co finalnie ma umożliwić obsługę 5 tys. placówek. Szacuje się, że ok. 70% wysyłek będzie kompletowanych wyłącznie przy wykorzystaniu automatyki magazynowej.

Obecnie Grupa Żabka dysponuje ośmioma centrami logistycznymi, z których towar jest dystrybuowany do punktów na terenie całego kraju. W skład zaplecza logistycznego wchodzi również 19 terminali przeładunkowych. Jak podaje Żabka, ok. 80% sklepów obsługiwanych jest logistyczne co drugi dzień.

W związku z budową nowego obiektu magazynowego Żabka planuje zatrudnić prawie 600 pracowników z powiatu wołomińskiego. Dostawy do 8,4 tys. placówek realizowane są przez sześć dni w tygodniu. Zatrudnienie mają znaleźć specjaliści ds. automatyki i logistycy. Żabka planuje również rekrutację magazynierów oraz operatorów wózków widłowych.

Autonomiczny sklep Żabka Nano otwarty. Aby wejść, musisz pokazać kartę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button