Info z rynku

Grupa Żabka powołuje nową spółkę. Co będzie przedmiotem działalności Cool-Logistics?

Nowa spółka Cool-Logistics będzie zajmować się świadczeniem usług logistycznych przewozu żywności. Początkowo zakres jej usług ma obejmować podmioty wchodzące w skład Grupy, następnie planowane jest rozszerzenie działalności na zewnętrzne firmy. 

Cool-Logistics wchodzi na polski rynek

Cool-Logistics będzie zajmować się transportem zwłaszcza dań gotowych w kontrolowanej temperaturze. Według planów spółka początkowo będzie obsługiwać podmioty wchodzące w skład Grupy Żabka, następnie jednak również zewnętrzne firmy cateringowe. Na pierwszym etapie ekspansji rynkowej spółka ma zajmować się transportem w największych miastach Polski – w okolicach Poznania, Warszawy i Wrocławia, dzięki czemu usprawniony zostanie ogólnopolski łańcuch dostaw.

Jak podaje Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future, docelowo nowo powołana spółka ma świadczyć usługi dowozu dla szerszej grupy cateringów, co będzie stanowiło dużą wartość dodaną dla producentów cateringów współpracujących z Dietly.pl.

Zobacz także: Żabka oferuje zatrudnienie Ukraińcom. Ruszył nowy serwis z ogłoszeniami

Marcjanna Michalak, Prezes Zarządu Cool-Logistics, mówi:

W Cool-Logistics jesteśmy gotowi realizować wyzwanie polegające na udoskonalaniu łańcucha dostaw diet pudełkowych oraz innych produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury. Chcemy uzyskać jeszcze lepszą kontrolę nad świeżością, bezpieczeństwem i terminowością dostaw. (…) Zaczynamy działalność od Poznania, Warszawy i Wrocławia, jednocześnie już dziś pracujemy nad rozszerzeniem jej zakresu.

Grupa Żabka dostrzega potencjał rynku diet i dań gotowych

Żabka coraz odważniej wchodzi na rynek dań gotowych oraz usług cateringowych. Od kilku lat w sklepach pojawiają się nowe propozycje dań gotowych. W zeszłym roku do Grupy Żabka dołączyła firma Maczfit, zajmująca się świadczeniem usług cateringowych. Grupa Żabka to również portal Dietly.pl.

Inwestycja w spółkę Cool-Logistics ma zwiększyć potencjał rynkowy Żabki oraz usprawnić logistykę spółek znajdujących się w portfolio Grupy. Pozwoli również świadczyć usługi przewozów dla platformy q-commerce – Delio.

Zobacz także: Rynek pracy w Polsce rozgrzany do czerwoności! Czy to cisza przed recesyjną burzą?

Przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług w zakresie indywidualnych diet od kilku lat coraz lepiej radzą sobie na rodzimym rynku, co oznacza wzrost zainteresowania tego typu usługami. Poprzez powołanie nowej spółki, Grupa Żabka będzie niezależna od zewnętrznych dostawców, co wpłynie na efektywność oraz rozszerzenie skali działalności.

Autonomiczny sklep Żabka Nano otwarty. Aby wejść, musisz pokazać kartę

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button