PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce
Gorące newsy

Pracownicy Amazon przegrali głosowanie w drugim magazynie

Pracownicy Amazon w drugim magazynie na Staten Island nie zagłosowali za utworzeniem związku zawodowego. Porażka jest niepowodzeniem dla Amazon Labor Union, który chciał zwiększyć swoją siłę przetargową poprzez powtórzenie sukcesu z poprzedniego głosowania.

Pracownicy Amazon nie chcą do związku zawodowego

Amazon odniósł zwycięstwo w drugim magazynie w Nowym Jorku zaledwie kilka tygodni po tym, jak pracownicy Amazon utworzyli związek zawodowy w magazynie po drugiej stronie ulicy. Porażka jest niepowodzeniem dla Amazon Labor Union, który chciał zwiększyć swoją siłę przetargową poprzez powtórzenie sukcesu z poprzedniego głosowania. Wybory w centrum sortowania LDJ5 na Staten Island nie były wyrównane – do godziny 14:23 czasu lokalnego związek zawodowy Amazon uzyskał 345 głosów na „tak” przy 550 głosach na „nie”. Podczas transmisji Zoom z liczenia głosów okazało się, że do przeliczenia pozostało zaledwie kilkadziesiąt kart do głosowania.

Pierwsze zwycięstwo pomogło założycielowi ALU, Christianowi Smallsowi, zebrać pieniądze i uzyskać poparcie wpływowych polityków. Wśród nich znaleźli się senator Bernie Sanders, reprezentantka Alexandria Ocasio-Cortez i prezydent Joe Biden. W zeszłym tygodniu Sanders wysłał do Bidena list, w którym wezwał go do anulowania kontraktów federalnych z firmami, które łamią amerykańskie prawo pracy. Sanders zaplanował przesłuchanie w tej sprawie na ten tydzień. Choć Biden raczej nie anuluje federalnych kontraktów Amazona, jego administracja pracuje nad ułatwieniem pracownikom wstępowania do związków zawodowych.

Czytaj też: Pracownicy Amazon w New Jersey przeprowadzą wybory związkowe

Pracownicy Amazon przegrali bitwę, ale nie wojnę

Nelson Lichtenstein, który kieruje Center for the Study of Work, Labor and Democracy na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara, powiedział, że przegrana prawdopodobnie nie wykolei ALU. Co więcej, ALU stara się zorganizować wybory w jeszcze dwóch placówkach Amazona w Nowym Jorku.

Będą próbować jeszcze raz i jeszcze raz. Nie wydaje mi się, żeby to była jakaś wielka porażka – powiedział w wywiadzie przed podliczeniem głosów.

Amazon, któremu przez ponad ćwierć wieku udawało się nie dopuszczać do zorganizowania związków zawodowych, walczy o unieważnienie głosowania w sprawie JFK8. W swoim wniosku do National Labor Relations Board z zeszłego miesiąca, gigant e-commerce powiedział, że agencja wielokrotnie „nie chroniła uczciwości i neutralności swoich procedur”. Jak twierdzi Amazon, NLRB zezwoliła również przedstawicielom mediów i związków zawodowych na przebywanie zbyt blisko miejsca głosowania.

Czytaj też: Pracownicy Amazon wygrywają bitwę o utworzenie związku zawodowego

Jak jeden magazyn Amazon może zmienić giganta e-commerce od środka

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button