E-commerceMagazyny

Pracownicy Amazon z Albany głosują przeciwko uzwiązkowieniu

Związek Amazon Labor Union twierdzi, że pracownicy Amazon zostali do tego zmuszeni

Pracownicy magazynu Amazon w pobliżu Albany w przeważającej większości odrzucili próbę zjednoczenia w związkach zawodowych. Pracownicy magazynu, znanego jako ALB1, mieli okazję zostać lokalnym oddziałem Amazon Labor Union, niezależnej organizacji, która stoi za historycznym zwycięstwem związków zawodowych w innym magazynie Amazona w Nowym Jorku. Wyniki głosowania mówią jednak same za siebie.

Pracownicy Amazon zostali zmuszeni?

Pracownicy magazynu Amazon w pobliżu Albany odrzucili próbę zrzeszenia się w związku zawodowym, zadając tym samym cios początkującemu związkowi zawodowemu Amazon Labor Union, który stara się zjednoczyć pod swoimi skrzydłami pracowników giganta handlu detalicznego. Uprawnionych do głosowania było 949 pracowników magazynu ALB1, a oficjalny wynik to 206 głosów za dołączeniem do związku i 406 głosów przeciw. Cztery karty do głosowania zostały unieważnione. Wyniki wyborów muszą być jeszcze potwierdzone przez Krajową Radę ds. Stosunków Pracy.

Takie wyniki to kolejne niepowodzenie dla Amazon Labor Union, oddolnej organizacji obecnych i byłych pracowników Amazona, która co prawda wcześniej odniosła historyczne zwycięstwo w magazynie JFK8 na nowojorskiej Staten Island, ale przegrała również głosowanie w innym pobliskim magazynie na Staten Island. Chris Smalls, prezes ALU, stwierdził w oświadczeniu, że proces głosowania „nie był wolny i sprawiedliwy”, sugerując, że związek może próbować zakwestionować wyniki. Prawnicy ALU złożyli już 27 zarzutów dotyczących nieuczciwych praktyk pracowniczych przeciwko Amazon do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

To były pozorowane wybory, w których pracownicy byli codziennie poddawani zastraszaniu i odwetom, a nawet pracownicy, którzy zgłosili się na ochotnika do bycia obserwatorami wyborów, spotkali się z groźbami rozwiązania umowy – powiedział Smalls.

Czytaj też: Pracownicy Amazon przegrali głosowanie w drugim magazynie

To kolejne przegrane głosowanie

Pracownicy Amazon z Albany mieli nadzieję, że związek zawodowy pomoże im uzyskać wyższe płace. Amazon w zeszłym miesiącu podniósł płacę początkową w zakładzie z 15,70 do 17 dolarów za godzinę, wraz z podwyżkami płac dla pracowników pierwszej linii w całym kraju. Organizatorzy głosowania podnieśli również kwestię warunków pracy, mówiąc, że szybkie tempo pracy doprowadziło do wysokiego wskaźnika urazów i spowodowało wypalenie pracowników.

Amazon musi stawić czoło wzrostowi liczby związków pracowniczych w całym kraju. Pracownicy magazynu Amazona w Południowej Kalifornii w zeszłym tygodniu złożyli petycję związkową z nadzieją na dołączenie do ALU. Z kolei pracownicy Amazona w zakładach w Kalifornii, Illinois i Georgii niedawno zorganizowali protesty, w czasie jesiennej akcji rabatowej Prime Day, aby nakłonić firmę do odpowiedzi na obawy pracowników dotyczące warunków pracy.

Zwycięstwo ALU w JFK8 było przełomowym momentem dla ruchu pracowniczego, ustanawiając pierwszy w USA magazyn Amazona zrzeszony w związkach zawodowych. Jednak związek nie wynegocjował jeszcze kontraktu w JFK8, ponieważ jest uwikłany w walkę prawną z Amazonem, który twierdzi, że wyniki powinny zostać odrzucone.

Czytaj też: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Amazon zatrudni 150 tysięcy pracowników przed świętami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button