PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Amazon zatrudni 150 tysięcy pracowników przed świętami

Amazon zatrudni 150 000 pracowników w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin i pracowników sezonowych w swoich magazynach przed sezonem świątecznym. Ogłoszenie pokazuje, że gigant e-commerce przyjmuje mniej konserwatywne podejście do planowania świąt niż Walmart, który zapowiedział w zeszłym miesiącu, że zatrudni tylko 40 000 amerykańskich pracowników, w porównaniu do 150 000 w zeszłym roku.

Amazon zatrudni pracowników na święta

Gigant e-commerce Amazon ogłosił, że zatrudni aż 150 000 pracowników przed sezonem świątecznym. Amazon, który zazwyczaj wzmacnia swoje operacje podczas świąt, szuka w tym roku takiej samej liczby pracowników sezonowych co w zeszłym okresie świąteczny. Pracownicy mają zostać zatrudnieni w magazynach w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin i jako pracownicy sezonowi.

Amazon poinformował, że pracownicy mogą zarobić średnio 19 dolarów za godzinę, w zależności od ich pozycji i lokalizacji w USA. W zeszłym tygodniu ogłosił, że podniesie średnią płacę dla swoich pracowników pierwszej linii z 18 do 19 dolarów za godzinę, co jest ruchem mającym na celu przyciągnięcie większej liczby pracowników na ciasnym rynku pracy. Firma powiedziała również, że wprowadzi zmiany, aby pracownicy mogli otrzymywać wynagrodzenie częściej niż jeden lub dwa razy w miesiącu.

Amazon przygotowuje się do sezonu świątecznego nawet pomimo podwyższonej inflacji i niedogodnych warunków makroekonomicznych. Każdego roku wolumen przesyłek rośnie w październiku i utrzymuje się na wysokim poziomie w kolejnych miesiącach. Szczyt osiągany jest kilka tygodni przed świętami. Wysoki ruch odnotowywany jest również na początku, co ma związek ze zwracaniem nietrafionych prezentów lub ich wymianą.

Czytaj też: Amazon podnosi stawki dla pracowników magazynowych w USA

UPS też szuka pracowników

Amazon nie jest jedyną firmą, która zatrudni pracowników przed sezonem świątecznym. W zeszłym miesiącu UPS poinformował, że zatrudni co najmniej 100 000 pracowników sezonowych w tym roku. W krótkim komunikacie, gigant logistyczny z siedzibą w Atlancie przekazał, że ułatwił i przyspieszył proces zatrudniania, aby przyciągnąć więcej pracowników, ponieważ zbliża się do pracowitego sezonu.

Firma poinformowała, że będzie oferować pracę w pełnym i niepełnym wymiarze godzin na stanowiskach sezonowych, głównie dla doręczycieli paczek, kierowców i pomocników kierowców. UPS promuje prace sezonowe jako stanowiska, które mogą prowadzić do całorocznego zatrudnienia. Według firmy, w ostatnich latach około 35% osób zatrudnionych na sezonowych stanowiskach związanych z obsługą paczek, zostało zatrudnionych na stałe. Kierowcy sezonowi w UPS otrzymują wynagrodzenie od 21 dolarów za godzinę, a kierowcy ciągników siodłowych zarabiają nawet 35 dolarów za godzinę. Wynagrodzenie początkowe dla pracowników obsługi paczek może wynosić od 15 do 21 dolarów na godzinę.

Uczyniliśmy nasz proces rekrutacji tak prostym i łatwym, jak to tylko możliwe. Siłą UPS zawsze byli nasi ludzie i jesteśmy podekscytowani możliwością powitania nowych pracowników w naszym zespole, ponieważ dostarczamy to, co jest ważne dla naszych klientów w tym sezonie świątecznym – powiedział Nando Cesarone, wiceprezes wykonawczy i prezes US Operations.

Czytaj też: Akcje UPS spadają – czy to koniec boomu na rynku e-commerce?

Amazon tnie koszty. Część pracowników będzie pracować z domu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button