Magazyny

7R Park Mysłowice w budowie. Kolejna inwestycja na Górnym Śląsku

7R Park Mysłowice to kolejna inwestycja na terenie Górnego Śląska. Pierwszy etap prac zostanie zakończony w lipcu. 

7R Park Mysłowice nowym obiektem na rynku magazynowym Górnego Śląska

Za inwestycję odpowiada polski deweloper 7R. Projekt będzie składał się z dwóch obiektów. Całkowita powierzchnia do najmu wyniesie 59 000 mkw. Obiekty mogą być przeznaczone na składowe lub lekką produkcję. Minimalne dostępne moduły wynoszą 3 850 mkw.

Rynek magazynowy na terenie Górnego Śląska szybko się rozwija. 7R Park Mysłowice powstaje w małej odległości od granicy z Czechami i Słowacją. Inwestycja położona jest niedaleko drogi ekspresowej S1 oraz w sąsiedztwie A4.

Mateusz Gierka, Leasing Director w 7R, powiedział o inwestycji:

Magazyn znajduje się w pobliżu autostrady A4 będącej częścią trasy europejskiej E40. Bliskość kluczowych węzłów komunikacyjnych, portu lotniczego w Pyrzowicach i miasta Katowice daje ogromne możliwości jeśli chodzi o transport krajowy i międzynarodowy.

Zobacz także: Hermes Fulfilment inwestuje w Polsce! W woj. lubuskim powstaje park logistyczny

Zobacz także: Credit Agricole: Środki unijne będą stymulować budownictwo w Polsce w najbliższych latach

Inwestycja na terenie Górnego Śląska

Powstający obiekt w Mysłowicach zostanie objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Zastosowano rozwiązania proekologiczne takie jak panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED z systemem DALI, doświetlenie światłem dziennym poprzez świetliki dachowe czy ekologiczny system ogrzewania.

W tej części Polski 7R zrealizował również inwestycje w Czechowicach-Dziedzicach (7R Park Beskid I i 7R Park Beskid II), gdzie operacje logistyczne prowadzone są m.in. przez Cooper Standard, Martes Sport, Prosperplast oraz Valeo Siemens. W Sosnowcu (7R City Flex Sosnowiec) najemcami są natomiast m.in. Döllken i Flukar Refinery.

Według oficjalnych danych Górny Śląsk to drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce (po Warszawie). Tylko w 2021 roku zasoby w regionie zwiększyły się o 600 tys. mkw i wynosiły pod koniec roku 4,25 mln mkw. Na początku 2022 roku w budowie pozostawało 700 tys. metrów. Powierzchnią magazynową na Górnym Śląsku interesują się najczęściej największe dyskonty oraz firmy e-commerce.

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button