Info z rynkuKolejowyTransport
Gorące newsy

Legendarny pociąg Orient Express wraca na tory. Kiedy pierwszy wyjazd?

Orient Express, czyli kultowy i historyczny pociąg wraca na tory po 150 latach. Wszystko dzięki współpracy grupy hotelowej Accor, która jest właścicielem marki oraz spółki Arsenale S.p.A. Luksusowy pociąg powróci na tory już w 2023 roku, a wszystko w ramach ucieleśnienia marzenia Gerogesa Nagelmackersa.

Orient Express powraca na tory po 150 latach

Grupa Accor Hotels stała się właścicielem słynnej marki Orient Express w 2017 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie czyniła postępy we wdrażaniu uruchomienia trasy. W końcu się to udało i legendarny pociąg pojawi się na torach już w 2023 roku. Pojazd będzie stylizowany w ramach „La Dolce Vita”, czyli historycznego okresu we Włoszech w latach 60. XX wieku.

Źródło: Accor

Jak informuje Accor, Pociąg wyjedzie ze stacji Roma Termini w Rzymie, gdzie goście zostaną ugoszczeni pysznymi przekąskami, czy wykwintnymi winami. Tymczasem już w 2024 pasażerowie zostaną ugoszczeni w pierwszym hotelu związanym ze słynnym pociągiem, który będzie nosił nazwę Minerva.

Cała trasa będzie liczyła ponad 16 tysięcy kilometrów, a pociąg przejedzie przez południowe Włochy oraz tuż obok Alp. Sześć składów wyruszy łącznie przez czternaście regionów, od Rzymu przez Stambuł, Paryż, Split.

Zobacz również: Firma Midnight trains planuje nocne pociągi z pokojami hotelowymi

Pociąg Orient Express został zaprojektowany przez studio projektowe Dimorestudio. Dzięki współpracy Accor oraz Trenitalia i Fondazione FS Italiane udało się wykonać pojazd o najwyższym standardzie. W środku znajdziemy 12 kabin Deluxe, 18 apartamentów wysokiej klasy oraz jeden apartament Honour Suite. Goście będą mieli także do dyspozycji wyjątkową restaurację, a wszystko zachowano w stylu lat 60. i 70. XXI wieku.

Źródło: Accor

Jak wyjaśnił Paolo Barletta, CEO Arsenale S.p.A

To wielki zaszczyt i przywilej współpracować z Orient Express, jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Współpraca, jaką podjęliśmy stanowi nowy etap dla pociągów La Dolce Vita, będących symbolem zaufania i szacunku włoskiej turystyki. Zabierzemy pasażerów do wyjątkowych miejsc, w których przeżyją w pełni urokliwe chwile w stylu „Made in Italy”. Celem staje się bowiem sama podróż, a Włochy nigdy dotąd nie były tak urokliwe.

Źródło: Accor

Zobacz również: Pięciogwiazdkowy pociąg w Turcji zacznie funkcjonować już w 2022 roku

Orient Express już w 2023 roku

Słowa te potwierdza Sébastien Bazin, prezes grupy Accor:

W Accor ponowne uruchomienie marki Orient Express dla pasjonatów i poszukujących wrażeń podróżników to ogromny przywilej. Pociągi prezentują nową wizję luksusowych podróży, która wykracza poza naszą wyobraźnię. Połączenie sił z Arsenale Group otwiera nowe horyzonty z udziałem doskonałej harmonii nawiązującej do historycznego dziedzictwa i filozofii Orient Expressu.

Źródło: Accor

Zobacz również: Transport publiczny bardzo podupadł podczas pandemii. Czy jest dla niego nadzieja?

Stephen Alden, CEO Raffles i Orient Express, grupy Accor przekazał również, że:

To ekscytujące móc przywrócić do życia ducha Orient Expressu pełnego wyrafinowania i niezależności. Oryginalna trasa pociągu była innowacyjna w połączeniu kultur Zachodu z Orientem, a historii z nowoczesnością. Podróżowanie jest naszą pasją i stylem życia, dlatego pragniemy ożywić ten historyczny świat oraz przywrócić budzącą ekscytację „podróż dokądkolwiek”. Na tle zapierających dech w piersiach panoram i wyjątkowej mieszanki kultur podróżnicy dzięki Orient Express La Dolce Vita doświadczą niezapomnianych wrażeń.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button