KolejowyTransport

Szwajcarska kolej Rhätische Bahn utworzy pociąg o długości 1910 metrów

Bilety na przejazd najdłuższym na świecie pociągiem pasażerskim już niedługo w sprzedaży.

Szwajcarska kolej Rhätische Bahn połączy ze sobą 100 wagonów, aby pobić rekord świata. Nie będzie to jednak stała trasa, a jedynie wydarzenie związane z obchodami 175-lecia kolei szwajcarskiej. Klienci będą mogli zakupić bilety już od 2 sierpnia.

Szwajcarska kolej przygotuje najdłuższy pociąg pasażerski na świecie

Wydarzenie związane ze 175-leciem kolei szwajcarskich odbędzie się 29 października. Pociąg, który zostanie połączony na tę okazję, będzie miał łącznie 100 wagonów i będzie mierzył 1910 metrów. W jego skład wejdzie łącznie 25 jednostek Stadler Capricorn, które będą próbowały utworzyć najdłuższy pociąg pasażerski na świecie.

Niecodzienna wyprawa będzie przebiegać na trasie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO linii Albula/Bernina przez zjazd z miejscowości Preda, a następnie przez słynne tunele górskie do Bergün. Kolejnym etapem będzie przejazd do Filisur, gdzie pociąg dotrze do słynnego wiaduktu Landwasser w kantonie Gryzonia. Szwajcarski przewoźnik poinformował również, że testy wykonalności i bezpieczeństwa zostały przeprowadzone z powodzeniem.

Czytaj również: Najdłuższa trasa kolejowa na świecie: Portugalia – Polska – Singapur

Jak przekazał dyrektor RhB Renato Fasciati:

Szwajcaria to kraj kolejowy jak żaden inny. W tym roku obchodzimy 175-lecie kolei szwajcarskich. Dzięki tej próbie bicia rekordu świata RhB i jego partnerzy chcą wnieść swój wkład i zrealizować pionierski wyczyn, którego nigdy wcześniej nie widziano.

Czytaj również: Kolej wodorowa w Polsce: PKN ORLEN i Alstom podejmują strategiczną współpracę

Jeśli próba się powiedzie, to zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Bilety będą dostępne już drugiego sierpnia na stronie przewoźnika od godziny 10:00 czasu genewskiego.

Obecnie miano najdłuższego pociągu pasażerskiego na świecie posiada Australia ze swoim The Ghan. W składzie tego pociągu jest 44 wagonów, przez co jego długość wynosi aż 1,2 km. Maszyna rozpoczęła swój pierwszy kurs w 1929 roku na trasie łączącej miasto Adelaide z Darwin, która ma 2979 km.

Legendarny pociąg Orient Express wraca na tory. Kiedy pierwszy wyjazd?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button