PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Nowy nocny pociąg będzie kursować z Brukseli do Pragi

Holenderski start-up European Sleeper uruchomi nowy nocny pociąg, który będzie kursował pomiędzy Brukselą a Pragą. Ponadto połączy kilka miast w całej Unii Europejskiej. Nowe połączenie zacznie działać wiosną tego roku.

Nowy nocny pociąg na mapie kolejowej Europy

Nowy nocny pociąg, który będzie uruchomiony przez holenderską firmę European Sleeper, połączy Brukselę z Pragą. Zatrzyma się w 12 różnych miastach Europy. Jego trasa będzie przebiegać przez Antwerpię, Roosendaal, Rotterdam, Amsterdam, Hanower, Berlin, Drezno, Bad Schandau, Děčín i Ústí nad Labem. Według zapowiedzi, w planowanym rozkładzie, ze stacji w stolicy Belgii ma wyruszyć o 19:00 a do Pragi dotrze o 10:00 następnego dnia. Połączenie będzie działać również w drugą stronę.

Czy znana jest już cena biletu na nocny pociąg?

Inauguracja nowego połączenia nocnego nastąpi wiosną tego roku. Jednak nie została sprecyzowana data. Podobnie też nie są znane szczegóły, ile będzie kosztował bilet na taką trasę. Firma nie ujawniła również żadnych innych szczegółów.

Zobacz również: Legendarny pociąg Orient Express wraca na tory. Kiedy pierwszy wyjazd?

Jak czytamy w oświadczeniu European Sleeper:

Ponieważ pracujemy nad dostępnością wygodnych wagonów sypialnych, rozpoczniemy działalność później niż pierwotnie planowano. Na początku 2022 roku poinformujemy o dokładnej dacie rozpoczęcia. W tym czasie ogłosimy również skład pociągu, różne poziomy komfortu i ceny biletów

Zobacz również: UE: Przez ocieplenie klimatu nastąpi rozwój nocnych pociągów

Nowa usługa ma na celu uczynienie podróży pociągiem bardziej atrakcyjną alternatywą dla wszystkich, którzy planują podróż do jednego z krajów, przez które będzie jechał pociąg. Podkreślane są plusy takiej opcji jak wygodne łóżko, możliwość przespania się i następnego dnia rano wyjścia wypoczętym w miejscu docelowym. Ponadto stacje kolejowe, w odróżnieniu od lotnisk są bardzo często w centrach miast na czym oszczędzają w czasie i finansowo pasażerowie pociągów.

Nie tylko wygodnie ale również ekologicznie

Według współzałożyciela European Sleeper, Elmer van Buuren podkreślał w wypowiedziach, że coraz więcej firm próbuje zmienić swoją politykę podróżowania i korzystać z pociągów, aby wspierać zrównoważone podróżowanie. Pociągi coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla połączeń lotniczych. Firma oczekuje, że z jej usług będą korzystać zarówno turyści, jak również osoby podróżujące w celach biznesowych. Podkreśla się wygodę takiej opcji podróży dla każdej grupy osób.

Zobacz również: Pociągiem ku przyszłości? – nowy plan inwestycyjny PKP Intercity

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button