E-commerceInfo z rynku

InPost zadebiutuje we Francji. Rafał Brzoska spotkał się z prezydentem

Rafał Brzoska nie poprzestaje na nowych inwestycjach, które mają na celu zwiększenie ekspansji zagranicznej Paczkomatów InPost. Tym razem biznesmen pochwalił się spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą w Paryżu. Biznesmen dyskutował z głową państwa na temat przejęcia francuskiej firmy kurierskiej Mondial Relay.

InPost przejmuję francuską spółkę kurierską Mondial Relay. Rafał Brzoska chwali się spotkaniem z Andrzejem Dudą

Prezes InPost Rafał Brzoska pochwalił się rozmową, jaką odbył z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Według biznesmena głowa państwa zadeklarowała pełne poparcie dla InPost i ekspansji spółki na rynek francuski. W czasie spotkania omawiano przejęcie spółki Mondial Relay, co jednocześnie jest największą tego typu prywatną polską inwestycją w historii. 

Zobacz również: Transport paczek pod ziemią? Prezes InPost zapowiada rewolucję w logistyce

Założyciel Paczkomatów napisał na swoim profilu LinkedIn, że:

Miło, że Pan Prezydent znalazł chęć i czas, w trakcie strategicznej wizyty w Paryżu z Prezydentem Macronem na spotkanie, na którym chciał zostać zbriefowany na temat naszej inwestycji w Mondial Relay we Francji, a także zadeklarował wszelka pomoc w tej materii.

Rafał Brzoska wskazał również, że:

Wsparcie dla polskich firm w ich inwestycjach na najbardziej konkurencyjnych globalnych rynkach powinno być regułą, a nie wyjątkiem. I to ponad podziałami politycznymi.

InPost przejął Mondial Relay, czyli jedną z największych francuskich firm kurierskich

Spółka poinformowała na początku lipca, że w ramach porozumienia z Otto Group doszło do przejęcia Mondial Relay. Wartość transakcji wyniosła 513 mln EUR, co oznacza, że InPost stanie się największą platformą dostaw e-commerce w Europie.

Zobacz również: InPost zainstaluje paczkomaty w Wielkiej Brytanii!

Tym samym polska spółka wejdzie na rynek Francji, krajów Beneluksu i na Półwysep Iberyjski. Jak podkreślił Rafał Brzoska po finalizacji transakcji:

Zakończyliśmy strategicznie ważne przejęcie, a rozległa sieć Mondial Relay na jednym z największych rynków e-commerce w Europie pozwoli InPost na przyspieszenie realizacji strategii ekspansji międzynarodowej. Wraz z Mondial Relay stajemy się wiodącym w Europie rozwiązaniem dostaw ‘poza domem’ dla e-commerce.

Możemy przy tym wykorzystać wiele synergii, aby jeszcze szybciej rosnąć i tworzyć wartość dla naszych interesariuszy. Witamy naszych kolegów z Mondial Relay w zespole InPost i cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą wspólną podróż. Wspólnie zwiększymy popyt i na nowo zdefiniujemy dostawy ostatniej mili dla konsumentów.

Zobacz również: Rafał Brzoska dopiął swego. Gazeta Wyborcza przeprosi za swój artykuł

Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, dzięki inwestycji InPost będzie w stanie znacznie przyspieszyć ekspansję międzynarodową. W samym 2020 roku zarówno polska spółka, jak i Mondial Relay łącznie dostarczyły aż 440 mln przesyłek.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button