PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynkuTransport

InPost jednym z dziesięciu najlepszych startupów w Europie!

InPost od lat jest coraz popularniejszą spółką e-commerce, która zdobywa coraz to nowsze rynki. Jej założyciel Rafał Brzoska z dumą przyznaje, że firma ma jeszcze wiele przed sobą, ponieważ mierzy naprawdę wysoko. Wiele wskazuje na to, że może się jej to udać. Potwierdza to raport branżowy przygotowany przez Dealroom i Speedinvest. Umieszczono w nim polską firmę w dziesiątce najważniejszych europejskich startupów technologicznych w 2021 roku.

InPost jednym z najlepszych startupów technologicznych w Europie

W raporcie Dealroom i Speedinvest wskazano dziesięć najlepszych europejskich jednorożców, czyli firm, które w biznesie wycena wyniosła ponad 1 mld dolarów. Badanie „Industrial tech – key to solving the climate crisis” dotyczy spółek technologicznych w sektorze technologii przemysłowej. To właśnie w nim wskazano 10 jednorożców, których perspektywa rozwoju jest największa.

Spółka InPost, którą założył Rafał Brzoska, jest jedną z tych korporacji, które z dumą mogą dzierżyć to miano. InPost w samym 2021 pozyskał 2.8 mld euro w największym europejskim IPO od 2018 roku przy wycenie 6,5 mld dolarów, co daje mu miano jednego z najszybciej rozwijających się gigantów w branży e-commerce.

Zobacz również: InPost buduje nową fabrykę Paczkomatów

Co więcej, spółka była notowana na giełdzie Euronext w Amsterdamie, dzięki czemu stała się jeszcze atrakcyjniejsza dla potencjalnych inwestorów. To wszystko sprawiło, że udziałowcami spółki stały się Advent International, Templeton Strategic Emerging Markets Fund oraz PZU Fundusz.

 Rafał Brzoska pochwalił się o sukcesie na swoim Linkedinie oraz pogratulował zespołowi:

InPost jako jedyny z Polski w TOP10 start-upów technologicznych Europy 2021!!! Dumny ze swojego zespółu!! Brawo #teaminpost !!!

Nie tylko InPost znalazł się wśród nominowanych jednorożców

Poza tym wśród nominowanych znalazło się aż pięć firm w Niemczech (Agile Robots, Celonis, Forto, Sennder oraz Secunet), dwie z Wielkiej Brytanii (Arqit oraz DarkTrace). W rankingu znalazła się także jedna spółka z Francji (Ivalua), a także jedna firma z Norwegii (AutoStore).

Jak wskazano w serwisie:

InPost jest uważany za jedyną w swoim rodzaju firmę, która zrewolucjonizowała dostawy e-commerce, oferując wygodny sposób nadawania i zwrotu paczek poprzez sieć łatwych w obsłudze terminali.

Nie ulega zatem wątpliwości, że spółka staje się powoli coraz bardziej rozpoznawalna, dzięki czemu może przyciągnąć nowych inwestorów. A co za tym idzie, poszerzyć rynki, czego nie ukrywa sam Brzoska.

Zobacz również: InPost zadebiutuje we Francji. Rafał Brzoska spotkał się z prezydentem

Prezes firmy wprost mówi, że jego marzeniem jest konkurować między innymi z Amazon. Dotyczyć ma to tak zwanej „logistyki ostatniej mili”, czyli dostawy zamówień do klienta. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później do tego dojdzie.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button