E-commerceInfo z rynku

InPost rozpoczął współpracę z eBay w Wielkiej Brytanii

InPost coraz bardziej rozpycha się na rynku europejskim. Przede wszystkim obecnie uderza na rynek brytyjski, gdzie już zamontowano kilka tysięcy Paczkomatów. Dzięki kolejnej współpracy ich instalacja może znacznie przyspieszyć. Wszystko dzięki podpisanej umowie z eBay, którą pochwalił się Rafał Brzoska.

InPost zdobywa rynek brytyjski dzięki współpracy z eBay

Obecnie InPost posiada w Wielkiej Brytanii ponad 2500 Paczkomatów, które wciąż zyskują dużą popularność wśród klientów. Tymczasem dzięki współpracy z platformą e-commerce eBay zarówno klienci, jak i sprzedawcy będą mogli korzystać z usług polskiej spółki, dzięki czemu popularyzacja polskich automatów paczkowych znacznie wzrośnie.

Zobacz również: InPost jednym z dziesięciu najlepszych startupów w Europie!

Co więcej, 250 urządzeń tej firmy zostanie powiązana z identyfikacją wizualną eBay, dzięki czemu klienci bez trudu rozpoznają je w swojej okolicy.

Jason Tavaria, CEO InPost UK, potwierdził, że umowa z eBay jest niezwykle istotna dla rozwoju spółki:

Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z eBay, aby zapewnić sprzedawcom dostęp do wygodnej, elastycznej i oszczędzającej czas opcji dostawy. To dopiero pierwszy krok – InPost nieustannie dostarcza nowe i wyjątkowe usługi, które firmy takie jak eBay mogą wykorzystać do zwiększenia komfortu kupujących i sprzedających. Platformy, takie jak eBay, oferują ważny strumień przychodów dla wielu przedsiębiorców i sprzedawców. A nasze partnerstwo zapewni im szybkie i wygodne dostawy.

Słowa te potwierdził Murray Lambell, GM w eBay UK:

Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia odpowiednich narzędzi i dźwigni, które pomogą naszym sprzedawcom w rozwoju. Nasza współpraca z InPost gwarantuje, że sprzedawcy mają większy wybór w zakresie dostępnych dla nich opcji dostawy. To z kolei może zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz również: InPost buduje nową fabrykę Paczkomatów

Według planów, które zakłada polska spółka, w Wielkiej Brytanii do końca roku będzie w sumie około 3 tysięcy Paczkomatów. Według założeń liczba ta zwiększy się do 10 tysięcy automatów do końca 2024 roku. Obecnie firma założona przez Rafała Brzoskę działa również we Włoszech oraz niedługo pojawi się we Francji.

Źródło: PropertyNews

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button