Magazyny

Panattoni współpracuje z Solaris. Nowa inwestycja w Bolechowie

Deweloper przemysłowy Panattoni podjął współpracę z producentem autobusów Solaris. Celem było wybudowanie hali magazynowej umożliwiającej składowanie podzespołów wykorzystywanych przy produkcji pojazdów komunikacji zbiorowej. 

Nowa inwestycja w Bolechowie

Deweloper przemysłowy Panattoni ukończył inwestycję BTS dla Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Obiekt o powierzchni 10 000 m kw. powstał przy istniejącej już fabryce. Solaris to europejski producent rozwijający technologię nisko- i zeroemisyjnych autobusów miejskich (Więcej: Solaris wiedzie prym na rynku autobusów bezemisyjnych w Europie).

Nowe centrum logistyczne ma pełnić kluczową funkcję w łańcuchu dostaw przedsiębiorstwa. Budynki zostały wzmocnione dzięki infrastrukturze drogowej. Deweloper wzmocnił również dach i zamontował instalację fotowoltaiczną o mocy 260 kWp. Nowa hala magazynowa została połączona z istniejącą fabryką firmy w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów. Według informacji przekazanych przez Solaris powierzchnia zostanie wykorzystana do składowania części przeznaczonych do produkcji autobusów i trolejbusów.

Zobacz także: Panattoni stawia na brownfield w Małopolsce. Trwa rozbudowa City Logistics Kraków I

Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni, mówi o inwestycji:

Oddanie inwestycji w Bolechowie to kolejna efektywna realizacja wspierająca fabrykę naszego klienta, doskonale wpisująca się w jego procesy i stanowiąca istotne zaplecze dla rosnącej produkcji przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że współpraca z Solaris Bus & Coach przebiegła tak owocnie i mimo zmian w koncepcji w trakcie realizacji, udało się dostarczyć obiekt w bardzo dobrym czasie.

Zobacz także: Kiedy inflacja spadnie? To już kwestia najbliższych miesięcy

Panattoni realizuje inwestycje dla Solaris

Deweloper zainstalował na dachu 572 ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 260,3 kWp. Na terenie inwestycji znajdują się również stacje ładowania o mocy 80 kWp. W przyszłości planowane jest doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego.

W obiekcie o powierzchni 10 100 m kw. aż 2250 m kw. zajęły pomieszczenia zarówno socjalne, jak i biurowe. Deweloper zainstalował zaawansowane urządzenia pozwalające na szybkie wykrycie dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych rozbudowano natomiast wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji metodą BREEAM.

Obiekt znajduje się ok. 8 km od granic Poznania i 20 od jego centrum. Co więcej, 25 km od terenu, na którym powstała nieruchomość znajduje się autostrada A2 łącząca m.in. Berlin, Łódź i Warszawę, nieco dalej przebiega droga ekspresowa S11.

Panattoni Park Sosnowiec I z nowym najemcą z branży automotive

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button