DrogowyE-commerceTransport

InPost umożliwi ładowanie aut elektrycznych przy Paczkomatach

InPost od dłuższego czasu inwestuje i promuje rozwiązania proekologiczne. Tym razem spółka Rafała Brzoski wprowadza kolejne udogodnienie, które trafi do kierowców. Firma poinformowała, że obok Paczkomatów zostaną ustanowione stacje ładowania, dzięki którym będzie można podładować samochody elektryczne.

Dzięki InPost naładujesz swój samochód elektryczny obok Paczkomatu

Spółka InPost poinformowała, że wraz ze spółką GreenWay Polska rozpoczęła przygotowanie do instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenia te znajdą się tuż przy Paczkomatach, a także w centrach logistycznych spółki.

GreenWay Polska dostarczy spółce stacje ładowania AC oraz DC, dodatkowo zajmie się serwisem oraz jej zarządzaniem. To, jak wskazano w komunikacie spółki, obecnie największy przetarg w branży elektromobilnej w naszym kraju.

Zobacz również: InPost buduje nową fabrykę Paczkomatów

Jak poinformował Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska:

Elektryfikacja floty samochodowej to nie tylko kupno samochodów. Wymaga  ona także przygotowań na poziomie infrastruktury ładowania. Współpraca z InPost to największy jak do tej pory projekt elektromobilny dla biznesu w Polsce. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym partnerom realizować  ambitne cele minimalizowania śladu węglowego.

Co więcej, jak wskazał Rafał Brzoska inwestycja jest zgodna z duchem proekologicznym spółki, która już teraz ogranicza emisję CO2 aż o 75% w porównaniu do regularnych dostaw kurierskich. Dodatkowo firma posiada jedną z największych w Polsce flot samochód z napędem elektrycznym, o czym również poinformowano w ostatnim czasie.

InPost wprowadza do swojej floty kilkaset samochodów elektrycznych

Brzoska wskazał również, że w przyszłości zamierza jeszcze bardziej rozszerzyć działalność pod tym kątem:

Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości Paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi. Będzie to także autonomiczna stacja ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód.

InPost inwestuje w rozwiązania proekologiczne

Obecnie w Polsce znajdują się ponad 15 tysięcy Paczkomatów. Firma nieprzerwanie się rozwija, o czym świadczy umowa spółki z eBay w Wielkiej Brytanii.

Co więcej, spółka Rafała Brzoski pojawi się także we Francji, dzięki czemu wzrost jej znaczenia na rynku europejskim jest nieunikniony. Korporacja przewiduje, że do końca bieżącego roku w Polsce będzie 16-16,3 tysiąca Paczkomatów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button