PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyE-commerceTransport

InPost wprowadza do swojej floty kilkaset samochodów elektrycznych

InPost w ostatnich miesiącach coraz poważniej myśli o wspieraniu dekarbonizacji transportu. W tym celu prezes Rafał Brzoska oficjalnie przedstawiał program Green City, który ma na celu wsparcie rozwiązań ekologicznych w polskich miastach. Na dowód tego, do floty polskiej spółki weszło kilkaset samochodów elektrycznych. Posłużą do transportu przesyłek w miastach partnerskich objętych programem Green City.

InPost inwestuje w rozwiązania proekologiczne. Do floty spółki trafi kilkaset aut elektrycznych

Jak informuje portal HurtIdetal, InPost poinformował, że powiększy swoją flotę o kilkaset nowych aut elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz dziesięć pojazdów marki Mercedes Benz eSprinter.

Samochody te pojawią się w miastach, w których realizowany jest proekologiczny program Green City. Oznacza to, że zobaczymy je w Rzeszowie, Wałbrzychu, Kielcach, Sopocie, Łodzi, Krakowie, Częstochowie, Białymstoku, Rybniku, Chełmie i Zielonej Górze.

Zobacz również: Rzeszów przystępuję do programu InPost Green City. Co miasto osiągnie?

Kontrakt obejmuje czteroletni plan leasingowy, który obejmuje pełny pakiet serwisowy, ubezpieczenie oraz samochody zastępcze w razie awarii. Jak przyznał Rafał Brzoska, prezes spółki:

Za sprawą przestawienia floty kurierskiej na samochody elektryczne jeszcze bardziej ograniczamy negatywny wpływ logistyki e-commerce na środowisko. Nasz cel tylko na ten rok to ponad 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu miasta partnerskie programu Green City będą pierwszymi miastami w Polsce, gdzie dostawy do paczkomatów będą realizowane w pełni przez samochody elektryczne.

Wszystkie pojazdy dostarczy firma Arval Service Lease Polska. Jak wskazał Paweł Racis, dyrektor handlowy z tej firmy:

Cieszę się, że Arval i InPost, rozpoczęli współpracę od wynajmu samochodów elektrycznych. Wymiana spalinowych pojazdów dostawczych na elektryczne we flotach takich firm, jak InPost jest nieuchronna. Celem jest nie tylko obniżanie bieżących kosztów i zmniejszanie lokalnych zanieczyszczeń. W perspektywie kilku lat wjazd do centrów miast może być dozwolony wyłącznie dla samochodów zeroemisyjnych. Kto pierwszy przestawi się na ten sposób transportu, zdystansuje konkurencję i zarezerwuje sobie miejsce na rynku.

InPost pochwalił się nową inwestycją proekologiczną

Zobacz również: InPost zadebiutuje we Francji. Rafał Brzoska spotkał się z prezydentem

O udanej inwestycji poinformował również Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE:

Cieszymy się, że InPost po raz kolejny zaufał naszej firmie i ponownie wybrał Nissany e-NV200 – jako pojazdy dostawcze do swojej elektrycznej floty. Z doświadczenia licznych klientów wiemy, że ten kompaktowy van idealnie sprawdza się w realizacji tzw. dostaw ostatniej mili. Jesteśmy dumni, że przez tę współpracę Nissan może być częścią inicjatywy „Green City”. A także przyczyniać się do ograniczania emisji CO₂ oraz hałasu w polskich aglomeracjach.

Zobacz również: InPost buduje nową fabrykę Paczkomatów

Program Green City, który oferuje InPost, zakłada wprowadzenie wielu udogodnień proekologicznych w wybranych miastach. Dotyczy to między innymi ładowarek elektrycznych przy automatach, nasadzenia roślinności czyszczącej powietrze, czy instalację antysmogowej kostki brukowej przy paczkomatach.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button