PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Klienci OLX nareszcie otrzymają dostęp do 16 tys. Paczkomatów InPost

Dobra wiadomość dla wszystkich kupujących na OLX. InPost podpisał umowę z popularną platformą e-commerce umowę na dostarczanie usług logistycznych. Dzięki temu spółka będzie odpowiedzialna za dostawy zakupów z serwisu przez najbliższe pięć lat, a klienci uzyskają dostęp do ponad 16 tysięcy Paczkomatów w całej Polsce. A to spore ułatwienie dla wszystkich kupujących, którzy do tej pory byli pozbawieni takiej możliwości.

Klienci OLX uzyskają dostęp do 16 tysięcy Paczkomatów InPost

Pięcioletnia umowa pomiędzy OLX i InPost to efekt długich starań o uzyskanie jak najlepszego wyboru logistycznego dla klientów platformy. Jak podkreślił prezes InPost Rafał Brzoska:

To kolejna bardzo ważna, strategiczna umowa InPost. Współpracujemy praktycznie ze wszystkimi platformami sprzedażowymi działającymi w Polsce. Zakładamy, że już w pierwszym roku współpracy zanotujemy istotne wolumeny kierowane do Paczkomatów InPost. Wszystko dlatego, że dostawy do naszych Paczkomatów najczęściej wybieraną formą dostawy przez klientów e-commerce w Polsce.

Brzoska wskazał przy tym, że:

Nasza infrastruktura jest w pełni przygotowana na obsługę zwiększonego ruchu, gdyż tylko w ubiegłym roku zrealizowaliśmy olbrzymi program inwestycyjny, kończąc rok z liczbą ponad 16 tysięcy Paczkomatów. Wciąż jednak mamy jeszcze przestrzeń dla kolejnych tego typu umów i strategicznych partnerstw.

Zobacz również: Paczkomaty InPost będą miały nową usługę zgodną z duchem zero waste

O współpracy wypowiedział się także Michał Malewski, general manager OLX:

Usługa Przesyłek OLX cieszy się coraz większą popularnością. Opcja ta dostępna jest już w ponad połowie, czyli niemal 13 mln ogłoszeń obecnych na naszej platformie. Cieszymy się na partnerstwo z InPost. To kolejny krok w realizacji naszego celu, którym jest dostarczanie użytkownikom komfortowych rozwiązań.

Tymczasem liczba Paczkomatów zwiększyła się obecnie już do 16 tysięcy w całej Polsce. Spółka zdobywa także rynek brytyjski, o czym świadczą umowy m.in. z eBay oraz fakt, że spółka zainstalowała już niemal dwa tysiące Paczkomatów na Wyspach. Ponadto, jak wynika z badań realizowanych przez Kantar – 89% klientów w Polsce wybiera firmę Rafała Brzoski, jako preferowaną formę dostawy.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button