PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Linie airBaltic zanotowały ogromny wzrost liczby pasażerów

O 33% wzrosła również liczba lotów, które airBatic wykonał w lutym

Linie airBaltic podzieliły się danymi dotyczącymi operacji pasażerskich w lutym 2023 r. Miesiąc ten był pracowity dla przewoźnika, zwłaszcza w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Linie airBaltic odnotowały bowiem ogromny wzrost liczby pasażerów i przygotowują się do sezonu letniego.

airBaltic notują wzrost liczby pasażerów

Początek roku wydaje się być stosunkowo spokojny w branży lotniczej, jednak Walentynki i ferie pomagają przewoźnikom po styczniowym zastoju. Tak było z pewnością w przypadku linii airBaltic, które w zeszłym miesiącu przewiozły 232 800 pasażerów, co w porównaniu z lutym 2022 roku, kiedy to liczba ta wynosiła 125 200, stanowi wzrost liczby pasażerów o 86%.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku przewieźliśmy blisko pół miliona pasażerów. To prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku, co wskazuje na silny wzrost airBaltic. Cieszymy się również, że będziemy mogli zaoferować największą liczbę nowych tras w jednym sezonie na nadchodzące lato – wskazał dyrektor generalny, Martin Gauss.

O 33% wzrosła również liczba lotów, które airBatic wykonał w lutym – z 1 920 w 2022 r. do 2 560 na początku tego roku. Dzięki temu średnia liczba pasażerów na lot wzrosła z 65 do 91, co samo w sobie stanowi wzrost o 40%.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Udana rekrutacja linii airBaltic. Prawie tysiąc nowych pracowników!

Przed przewoźnikiem pracowite miesiące

Linie airBaltic dobrze rozpoczęły rok, więc są dobrze przygotowane do dalszego wzrostu w nadchodzących miesiącach. Odzwierciedla to ambitny letni rozkład lotów przewoźnika, który, jak zauważa Gauss, zawiera „największą liczbę nowych tras w jednym sezonie”. Obecnie w siatce połączeń airBaltic znajduje się ponad 70 destynacji.

Ta ekspansja sieci tras już znajduje odzwierciedlenie w popycie na usługi linii i jesteśmy pewni, że w najbliższych miesiącach nadal będziemy obserwować rosnącą liczbę przewożonych pasażerów i obsługiwanych lotów – dodaje Gauss.

Jednym ze sposobów, w jaki airBaltic jasno wyraził swoje oczekiwania co do pracowitego lata, jest niedawna umowa leasingu czterech Airbusów A320 wraz z załogą od Avion Express. Linia lotnicza ujawniła również, że mianowała nowego starszego wiceprezesa ds. zarządzania siecią. Rolę tę obejmie Thomas Ramdahl, posiadający 22-letnie doświadczenie lotnicze.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Łotewski przewoźnik wydzierżawi nowe Airbusy razem z załogą

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button