Info z rynku

Ruszyła kolejna edycja programu „ORLEN dla Strażaków”. Strażacy otrzymają 3 mln zł!

W Międzynarodowym Dniu Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłosiła rozpoczęcie kolejnej edycji programu grantowego „ORLEN dla Strażaków”, w ramach którego PKN ORLEN i Fundacja ORLEN od ponad 20 lat wspierają Ochotniczą oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu.

Na granty w ramach programu „ORLEN dla Strażaków” przeznaczono 3 mln zł!

W tym roku na wnioski w programie „ORLEN dla Strażaków” Fundacja ORLEN czeka do 24 lipca. Należy je składać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 miliony złotych. Jednostki w kierowanych do Fundacji projektach zwracają się o pomoc w zakupie m.in. wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji czy odzieży ochronnej.

Zobacz także: Fundacja ORLEN wspiera jednostki strażackie w edukacji młodzieży

Przykładowo w ostatniej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka OSP w Starym Brusie (woj. lubelskie), która działa od 1925 r. Brakowało jej sprzętu, który pomógłby strażakom w prowadzeniu akcji nocą. Przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę i generator prądu. Jak zaznaczył Szymon Choma, naczelnik OSP Stary Brus, grant z programu „ORLEN dla Strażaków” to dla OSP w Starym Brusie duże wsparcie, bez którego jednostce nie udałoby się kupić tego sprzętu.

Od 20 lat PKN ORLEN oraz Fundacja ORLEN wspierają polskich strażaków

Jak podkreśla Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN, Fundacja ORLEN zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. W celu prowadzenia tych działań potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od przeszło 20 lat w jego zakupie wspiera ich PKN ORLEN i Fundacja ORLEN.

Zobacz także: Grupa ORLEN wspiera rozwój kadr dla sektora energetyki jądrowej

W ciągu tego okresu z programu skorzystało 2 tys. jednostek. Łącznie Fundacja ORLEN przeznaczyła na granty ponad 22 mln zł. Szczegółowe informacje o zasadach udziału w tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ORLEN − www.fundacja.orlen.pl – w zakładce poświęconej programowi.

Pomoc humanitarna z ORLEN Paczka

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button