E-commerce

Shopify rozszerza program integracji sprzedawców ERP na Europę

Europa nadal jest ważnym rynkiem wzrostu dla platformy e-commerce Shopify

Shopify rozszerza swój program Enterprise Resource Planning (ERP) na Europę. Program, który oferuje integracje Shopify dla sprzedawców, po raz pierwszy został uruchomiony w zeszłym roku. Firma współpracuje z lokalnymi producentami oprogramowania ERP z Holandii, Niemiec i Hiszpanii w celu wprowadzenia go na rynek europejski.

Shopify rozszerza program ERP na Europę

Pomimo większościowej bazy użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Europa nadal jest ważnym rynkiem wzrostu dla platformy e-commerce Shopify. Liczba kupców Shopify w Wielkiej Brytanii i Francji wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Dlatego też Shopify postanowił rozszerzyć swój program Enterprise Resource Planning (ERP) na Europę. Dzięki programowi ERP, handlowcy mogą uzyskać dostęp do aplikacji, które są zintegrowane z Shopify. Ma to na celu połączenie ich sklepu z innymi częściami ich biznesu, takimi jak finanse i zarządzanie zapasami.

Globalna wersja programu ERP wystartowała rok temu. Teraz Shopify dąży do tego, aby lokalne europejskie firmy ERP dołączyły i zbudowały własne integracje aplikacji. Program ERP Europa jest dostępny od tego miesiąca. Kilka europejskich firm ERP jest już częścią programu, na przykład niemieccy gracze Actindo, Afterbuy, JTL, Pickware, plentymarkets i Xentral. Dołączyły również EV4 i Holdled z Hiszpanii, a także Itsperfect z Holandii. Według Shopify, w ich ślady pójdzie więcej europejskich partnerów.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

W porównaniu do innych części świata, handlowcy w całej Europie mają różne potrzeby i wymagania handlowe, aby jak najefektywniej obsługiwać swoich klientów. Przedsiębiorstwa muszą myśleć o tym, że handel detaliczny to coś więcej niż tylko transakcja. Chodzi o zrozumienie, czego chcą konsumenci i zbudowanie z nimi więzi. Dzięki rozwiązaniom, które są obecnie specjalnie dostosowane do niuansów lokalnego rynku, handlowcy mogą osiągnąć to w jeszcze większym stopniu – mówi dyrektor ds. ekspansji EMEA, Deann Evans.

Czytaj też: Shopify wprowadza nowy, bardziej elastyczny system wynagrodzeń

Duże straty Shopify

Shopify zapowiedziało pod koniec lipca, że ograniczy o około 10 proc. liczbę pracowników i dokona przeglądu swojej działalności. Kanadyjska firma chciała w ten sposób obniżyć wydatki w trudnym środowisku, w którym świadomi kosztów konsumenci ograniczą zakupy online. Cięcia w firmie wiązały się z przyznaniem przez dyrektora generalnego Tobiego Lutkego, że decyzja firmy o szybkiej ekspansji po pandemii COVID-19 nie zadziałała. Większość z dotkniętych zwolnieniami działów to rekrutacja, wsparcie i sprzedaż.

Założyliśmy się, że channel mix – udział dolarów, które wędrują przez e-commerce, a nie przez sprzedaż detaliczną – trwale przeskoczy o pięć lub nawet dziesięć lat do przodu, z powodu pandemii. Teraz jest jasne, że ten plan się nie udał. To, co widzimy teraz, to powrót mieszanki do miejsca, w którym powinniśmy się znajdować według danych sprzed COVID – napisał Lutke.

Shopify znalazło się w czołówce firm e-commerce, które zyskały na pandemii i rozkwicie zakupów online. W tym roku nastąpiło jednak załamanie, a sprzedaż była hamowana przez ochłodzenie gospodarcze i złagodzenie ograniczeń COVID-19. Firma z siedzibą w Ottawie zgłosiła ogromną stratę w pierwszym kwartale, a analitycy obniżyli swoje oczekiwania dotyczące wyników za drugi kwartał. Akcje firmy spadły w tym roku o 73%.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Shopify wprowadza nowy, bardziej elastyczny system wynagrodzeń

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button