PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Łotewski przewoźnik wydzierżawi nowe Airbusy razem z załogą

Przed podpisaniem umowy przewoźnik przeprowadził dokładne kontrole techniczne i jakościowe każdego z samolotów

W celu zwiększenia zdolności przewozowej na nadchodzący sezon letni, łotewskie linie airBaltic podpisały właśnie umowę leasingową z Avion Express. AirBaltic weźmie w leasing cztery samoloty Airbus A320 na okres sześciu miesięcy.

airBaltic stawia na samoloty Airbus A320

Łotewskie narodowe linie lotnicze airBaltic ogłosiły, że uzgodniły z litewskim przewoźnikiem Avion Express leasing czterech A320-200 na nadchodzący sezon letni. AirBaltic wydzierżawi cztery samoloty Airbus A320 wraz z załogą, co oznacza, że łotewski przewoźnik przejmie odpowiedzialność handlową za eksploatację samolotów. Tymczasem Avion Express zapewni nie tylko same maszyny, ale także pilotów i personel pokładowy.

Leasing ma zaspokoić zarówno przewidywany popyt na loty w okresie szczytu letniego, jak i zapewnić dodatkową przepustowość i integralność harmonogramu linii lotniczej w ciągu pracowitego lata. Linia lotnicza już ogłosiła znaczną ekspansję na lato, dodając około 35% więcej połączeń niż latem 2022 roku.

Czytaj też: Udana rekrutacja linii airBaltic. Prawie tysiąc nowych pracowników!

Cztery samoloty dołączają do floty

Umowa leasingowa obejmuje cztery samoloty Avion Express Airbus A320-200, z których każdy będzie dostarczony w konfiguracji pasażerskiej na 180 miejsc. Dwa z samolotów będą stacjonować w głównej bazie operacyjnej airBaltic w Rydze, między 26 marca a 28 października. Jeśli chodzi o pozostałe dwa samoloty, jeden będzie stacjonował w Wilnie, a drugi w Tallinie, oba między 1 maja a 28 października.

Chociaż wyzwania spowodowane pandemią i wojną na Ukrainie są nadal odczuwalne, branża lotnicza stopniowo się stabilizuje. W rezultacie rośnie popyt na podróże lotnicze. Jednocześnie branża jako całość nadal boryka się z problemami związanymi z łańcuchem dostaw części technicznych, co oznacza, że potrzebujemy dodatkowej zdolności przewozowej, aby przewieźć wszystkich pasażerów, unikając odwoływania lotów. Dlatego tego lata airBaltic będzie współpracować z Avion Express, którego samoloty oferują jeszcze więcej miejsc, co pozwoli nam na przewiezienie większej ilości pasażerów – powiedział Martin Gauss, prezes i dyrektor generalny airBaltic.

Wszystkie samoloty, które zostaną wydzierżawione przez airBaltic, pochodzą z floty maltańskiej spółki zależnej Avion Express, Avion Express Malta. AirBaltic dodał, że przed podpisaniem umowy przeprowadził dokładne kontrole techniczne i jakościowe każdego z czterech samolotów, aby „zapewnić pełną satysfakcję klienta”. Chociaż personel pokładowy jest zatrudniony przez Avion Express, przejdzie on dodatkowe szkolenie, aby zapewnić standard usług pokładowych airBaltic na pokładzie leasingowanych samolotów.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button