PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

InPost zainstaluje paczkomaty w Wielkiej Brytanii!

InPost rozrasta się w dynamicznym tempie, również poza granicami Polski. W planach jest podbój rynku brytyjskiego, na którym rodzima firma już odnosi znaczące sukcesy. Paczkomaty w Wielkiej Brytanii znajdą się przed sklepami Tesco Extra. 

Ekspansja na brytyjski rynek

Jak podaje Bloomberg, polskie przedsiębiorstwo miało najwięcej automatów paczkowych w Europie już w 2019 roku. InPost wyprzedzał pod tym względem takich gigantów rynkowych jak DHL czy Amazon. Do końca 2021 roku w Wielkiej Brytanii ma powstać 3 tys. urządzeń umożliwiających odbiór przesyłek 24/7.

Prezes InPost International, Michael Rouse, napisał w oświadczeniu:

To kolejny krok w dynamicznym rozwoju naszej sieci Paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Dzięki współpracy z Tesco przekroczymy liczbę 2500 Paczkomatów w UK. Na rynku brytyjskim chcemy być liderem w zakresie dostaw paczkomatowych. Dlatego do końca 2021 roku planujemy mieć 3000 Paczkomatów w UK, a na koniec 2024 ponad 10 000. Rozwój międzynarodowej sieci Paczkomatów InPost jest naszym priorytetem – już teraz jesteśmy liderem w Europie i chcemy szybko umacniać swoja pozycję na wielu rynkach równolegle

Zobacz także: InPost podbija Wielką Brytanię. Zainwestuje 100 mln GBP w paczkomaty

Paczkomaty w Wielkiej Brytanii

W Polsce znajduje się już ponad 15 000 paczkomatów, jednak ich liczba cały czas rośnie. Podpisanie umowy z brytyjską siecią sklepów Tesco otworzyło nowe możliwości przed polską firmą. InPost chce wykorzystać potencjał rynku e-commerce oraz nadchodzący szczyt sezonu związany ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Warto zaznaczyć, że dzięki automatom paczkowym zmniejszona zostanie emisja dwutlenku węgla przypadająca na każdą paczkę nawet o 70%, w porównaniu ze standardową dostawą kurierską do domu.

Ekspansja na brytyjskim rynku postępuje bardzo dynamicznie. InPost wypełnił niszę, w planach jest stworzenie w ciągu trzech lat 10 tysięcy punktów odbioru. Jednak to nie jedyny kraj, który otwiera się na działalność polskiego przedsiębiorstwa. Firma stawia automaty paczkowe również w Austrii. Ostatnio głośno było także o przejęciu przez firmę francuskiego operatora pocztowego Mondial Relay.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button