PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

InPost podbija Wielką Brytanię. Zainwestuje 100 mln GBP w paczkomaty

Jak informuje The Telegraph, InPost rozpoczyna dużą inwestycję w Wielkiej Brytanii. Jak stwierdził Rafał Brzoska, firma ma zamiar zainstalować 10 000 paczkomatów na terenie kraju.

Obecnie na terenie Wielkiej Brytanii, InPost posiada 1500 paczkomatów. Jak przekazał Rafał Brzoska, plan powiększenia liczby paczkomatów ma zostać zrealizowany do końca 2023. Pojawią się między innymi na dworcach oraz w miejscach natężonego ruchu. Właściciel InPost poinformował, że:

Wielka Brytania ma najbardziej zaawansowany rynek e-commerce w Europie, chcemy być tego częścią.

Paczkomaty InPostu mogą stanąć przy kościołach

InPost w styczniu bieżącego roku wszedł na giełdę w Amsterdamie z wyceną 8 mld euro. Początkowo planuje umieścić swoje maszyny w Londynie, Manchesterze i Birmingham. Firma podpisała umowę logistyczną z angielskim dostawcą Hermes.

Pandemia COVID-19 wpłynęła na rozwój e-commerce

Rozwój firmy przyspieszyła pandemia, przez wzrost znaczenia zakupów online. Dzięki temu InPost zwiększył swoje przychody w 2020 ponad dwukrotnie. Jej zysk wzrósł o 184%, a liczba paczkomatów w Polsce powiększyła się o ponad 50%.

Obecnie ponad 60% Polaków ma dostęp do 12 000 paczkomatów, które są od nich oddalone statystycznie ok. 7 minut od ich miejsca zamieszkania. Tym samym rozwój tego biznesu sprawił, że Rafał Brzoska stał się jednym z najmłodszych polskich miliarderów na liście Forbes.

Firma współpracuje obecnie z ponad 26 000 sprzedawcami internetowymi w Polsce. Obecnie trwają negocjacje i podpisywanie umów ze sprzedawcami w Anglii. Pierwszymi firmami, które zdecydowały się na współpracę, są Boohoo, Missguided, New Look i Schuh.

E-commerce w Polsce jest dziewięć lat za brytyjskim

W celu rozwoju firmy, Brzoska przyznał w wywiadzie dla Bloomberg, że planuje do końca roku zainstalować do 2000 skrytek w Wielkiej Brytanii. Ponadto w tym roku planuje zakupić lokalne firmy logistyczne we Francji, aby paczkomaty pojawiły się m.in. w Paryżu.

Źródło: Bloomberg

Źródło: Telegraph.co.uk, Bloomberg.com

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button