E-commerceMagazyny

Panattoni z kolejną potężną inwestycją w Krakowie! Zgadnijcie kto jest najemcą

City Logistics Kraków Airport II znajduje się niedaleko węzła autostrady A4

Panattoni zakończył budowę kolejnego obiektu w Krakowie. City Logistics Kraków Airport II został wzniesiony w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Balicach, gdzie powstaje także nowy terminal cargo. Będzie to doskonałe miejsce do obsługi e-commerce oraz logistyki ostatniej mili.

Panattoni zakończył budowę obiektu w Krakowie

Panattoni zrealizował w Małopolsce już ponad 270 000 metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni przemysłowych, w tym około 50 000 metrów kwadratowych w ramach projektów City Logistics. Teraz firma zakończyła budowę City Logistics Kraków Airport II, o łącznej powierzchni 21 850 metrów kwadratowych. Nowy obiekt Panattoni w Krakowie ma już też pierwszego najemcę – firmę Allegro.

Czytaj też: Panattoni buduje kolejny park w Rudzie Śląskiej. Obiekt będzie przeogromny!

City Logistics Kraków Airport II jest doskonale zlokalizowany i już teraz zapewnia świetną ekspozycję na rynek w stolicy regionu. Jest atrakcyjną propozycją dla firm z branży e-commerce oraz działających w obszarze logistyki miejskiej, co docenił już pierwszy najemca – Allegro. Inwestycja sąsiadująca z krakowskim lotniskiem jest oddawana w idealnym czasie. Obecnie trwa budowa nowego terminalu cargo, który zwiększy możliwości transportowe portu do 8 000 ton rocznie. Wraz z rozwojem ruchu cargo w Balicach naturalnie będzie wzrastał potencjał biznesowy naszego najnowszego parku – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Allegro wynajęło obiekt logistyczny w strategicznej lokalizacji

Allegro obecnie realizuje w tym obiekcie operacje związane z sortowaniem paczek do swoich automatów Allegro One Box. Dodatkowo, korzysta z dedykowanej przestrzeni biurowej i socjalnej, dopasowanej do swoich potrzeb.

Dzięki możliwości wynajmu niewielkich modułów o powierzchni około 1650 metrów kwadratowych, ten obiekt oferuje znaczną elastyczność, będąc atrakcyjną opcją również dla małych i średnich firm, które poszukują nowoczesnej i dogodnie usytuowanej przestrzeni niedaleko Krakowa.

City Logistics Kraków Airport II znajduje się niedaleko węzła autostrady A4, co zapewnia efektywne połączenia z kluczowymi miastami na południu Polski, takimi jak Rzeszów, Katowice czy Wrocław, a także granicą południowo-zachodnią i południowo-wschodnią.

Czytaj też: O fachowców najłatwiej w Polsce. Najtrudniej u Niemców [MAPA]

Przy projekcie Panattoni uwzględnił także kwestie zrównoważonego budownictwa. Zgodnie z polityką dewelopera, obiekt będzie poddany certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent. Wzmocnienie dachu umożliwi w przyszłości instalację paneli fotowoltaicznych, a podczas budowy użyto niskoemisyjnej stali, zaś izolacja ścian została zwiększona w porównaniu z obowiązującymi standardami. Dzięki tym rozwiązaniom roczny wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną został obniżony o ponad 10%.

Okolica wokół obiektu została zaaranżowana zgodnie z zaleceniami ekologa. Na terenie pojawią się wysokie drzewa rodzimych gatunków, takie jak klon, jawor, klon polny i lipa drobnolistna. Dodatkowo, zostanie przygotowana łąka kwietna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz trawnik krajobrazowy. Wejście do budynku zostanie zaprojektowane w stylu pocket park.

Panattoni z kolejną inwestycją w Iłowie. I z pierwszą dla Hermesa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button