Info z rynku

Girteka współpracuje z Citi. Usprawni swoje transakcje finansowe

Girteka uważa rozwiązania oferowane przez Citi za wyjątkowo konkurencyjne i atrakcyjne

Litewski przewoźnik drogowy Girteka nawiązał strategiczną współpracę z Citi. W ramach ogłoszonego partnerstwa, Grupa Girteka będzie miała możliwość optymalizacji swoich transakcji finansowych i operacji dzięki zaawansowanej platformie bankowej oferowanej przez Citibank Europe plc (Citi).

Girteka i Citi nawiązują współpracę

Grupa Girteka, zatrudniając ponad 23 000 pracowników, rocznie przeprowadza ponad 776 000 dostaw FTL na obszarze całego kontynentu. Dzięki flocie składającej się z ponad 9 200 pojazdów ciężarowych i prawie 10 000 naczep, firma oferuje rozwiązania w dziedzinie transportu drogowego i szczególnie aktywnie rozwija usługi związane z chłodniczymi łańcuchami dostaw.

Girteka postanowiła nawiązać współpracę z jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie banków, a mianowicie Citi. Celem partnerstwa jest zapewnienie wsparcia finansowego oraz wprowadzenie jednolitej platformy bankowej, która zastąpi obecne podejście oparte na korzystaniu z wielu banków. Dzięki tej zintegrowanej platformie, Citi oferuje różnym jednostkom w Grupie możliwość skrócenia czasu przetwarzania przepływu gotówki oraz automatyzacji rozwiązań między firmami w grupie. Dzięki temu minimalizowany jest wysiłek i czas potrzebny do przeprowadzenia operacji, a także redukowane jest ryzyko.

Informacja i szybka reakcja są kluczowymi elementami zarówno w transakcjach finansowych, jak i usługach logistycznych. Z uwagi na dziesiątki podmiotów w naszej grupie działających w różnych obszarach prawnych, niezwykle istotne jest znalezienie szybkiego, elastycznego i zintegrowanego rozwiązania. To jest właśnie to, czego szukamy w Citi. Kompleksowe rozwiązanie finansowe umożliwi Girtece nie tylko efektywne zarządzanie codziennymi operacjami bankowymi, ale także pozwoli na skutecznie zarządzanie przepływami gotówki i ryzykiem walutowym na poziomie grupy – powiedział Vytenis Šuklys, CFO Grupa Girteka.

Girteka zdecydowała się na wykorzystanie kont bankowych w różnych dziedzinach swojej działalności we wszystkich spółkach za pomocą platformy CitiDirect udostępnianej przez firmę Citi. Platforma ta umożliwia grupie jednoczesne przeglądanie wszystkich kont bankowych na jednym panelu. Dzięki temu rozwiązaniu, Grupa Girteka będzie miała możliwość wielowalutowego cash poolingu, co pozwoli na natychmiastowe przekazywanie środków między spółkami.

Mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok w kierunku korzystnej dla obu stron współpracy, bardziej transparentnej, z większą efektywnością i płynnością płatności. Wielowalutowy cash pooling między krajami, a także możliwa integracja z systemami cyfrowymi, takimi jak SAP ERP, pozwolą nam zwiększyć poziom jakości usług dla naszych klientów – powiedział Šuklys.

Czytaj też: Girteka wykorzysta systemy AI w swoim transporcie drogowym

Pełna automatyzacja firmy

Girteka, dążąca do pełnej automatyzacji wewnętrznych procesów, uważa rozwiązania oferowane przez Citi za wyjątkowo konkurencyjne i atrakcyjne. Platforma cyfrowa, oferowana przez Citi, nie tylko zapewnia elastyczność, ale także zaawansowane narzędzia, które umożliwiają skoordynowanie i zarządzanie operacjami finansowymi w całej grupie. Jest to kluczowe rozwiązanie w dążeniu Grupy Girteka do osiągnięcia zrównoważonego wzrostu.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Citi w regionie krajów bałtyckich i nagradzanym rozwiązaniom w zakresie globalnego zarządzania gotówką, byliśmy w stanie zapewnić Girtece nowatorskie rozwiązanie, mające na celu wsparcie jej obecności w całej Europie i operacji na Litwie poprzez centra zarządzania płynnością rozlokowane w całej Europie, z wykorzystaniem wspólnych wymogów regulacyjnych EOG w zakresie płatności, takich jak Same Day/przelewy Instant SEPA – powiedziała Stanislava Taneva, BCMA Head of Central Europe Citi.

Grupa Girteka to zespół firm, które ściśle współpracują ze sobą, aby dostarczać usługi logistyczne, wykorzystując zaawansowane rozwiązania cyfrowe oparte na sztucznej inteligencji. Składa się z kilku spółek, takich jak Girteka Europe West, Girteka Nordic, TNDM Trucking i ClassTrucks, które oferują różnorodne usługi biznesowe w ramach grupy. Wspierane są one przez dedykowane działy na poziomie grupy, które zajmują się digitalizacją, informacją, zarządzaniem zasobami ludzkimi i kulturą organizacyjną, oraz działaniami finansowymi.

Czytaj też: Co czeka rynek pracy w dobie postępującej cyfryzacji?

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button