Magazyny

Panattoni buduje kolejny park w Rudzie Śląskiej. Obiekt będzie przeogromny!

Deweloper planuje ukończyć park jeszcze w tym roku

Panattoni buduje kolejny park logistyczny w Rudzie Śląskiej, o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych. Obiekt jeszcze nie powstał, a już wstępnie zyskał najemcę, który chce wynająć aż 2/3 obiektu, z możliwością rozszerzenia najmu całej inwestycji.

Panattoni buduje park w Rudzie Śląskiej

Panattoni planuje ukończyć i przekazać swój nowy park logistyczny w Rudzie Śląskiej jeszcze w październiku tego roku. Nowa przestrzeń magazynowa będzie dostosowana do specjalnych wymagań firmy najemcy, czyli firmy midocean. Obiekt będzie posiadał niestandardowo zaprojektowane pomieszczenia biurowe oraz fasadę budynku zgodną z identyfikacją wizualną klienta. Powstająca hala będzie nowoczesnym miejscem pracy dla osób zainteresowanych działalnością logistyczną.

Czytaj też: Panattoni z kolejną inwestycją w Iłowie. I z pierwszą dla Hermesa

Nowy obiekt powstaje w sąsiedztwie Panattoni Park Ruda Śląska III, gdzie midocean – dystrybutor spersonalizowanych artykułów promocyjnych, tekstyliów i prezentów biznesowych w Europie – już prowadzi procesy produkcyjno-logistyczne. Ten zakład o powierzchni ponad 40 000 metrów kwadratowych jest największym centrum logistycznym i produkcyjnym firmy, obsługującym praktycznie wszystkie rynki unijne. Jednak firma najwyraźniej potrzebuje jeszcze więcej miejsca.

Zaledwie kilkanaście miesięcy po otwarciu nowego obiektu logistyczno-produkcyjnego midocean w Rudzie Śląskiej, firma podjęła decyzję o dalszej ekspansji. Kontynuacja i rozszerzenie współpracy to dowód zaufania, jakim obdarza nas midocean. Cieszymy się, że możemy ponownie być częścią rozwoju naszego partnera, dostarczając przestrzeń, która nie tylko będzie dostosowana do specyficznych potrzeb, ale spełni również najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa – mówi Aurelia Rachtan, Associate Development Director w Panattoni.

Będzie eko

Nowy obiekt zostanie poddany certyfikacji środowiskowej na poziomie BREEAM Excellent. Zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 300 kWp, co, w połączeniu z innymi rozwiązaniami energooszczędnymi, przyczyni się do ograniczenia zużycia energii pierwotnej. Budynek będzie dostosowany do zmieniających się warunków klimatycznych, posadzone zostaną drzewa i krzewy, powstaną trawniki, łąki kwietne oraz tak zwane “kieszonkowe parki”.

W ramach projektu inwestycyjnego deweloper zobowiązał się też do modernizacji istniejącej infrastruktury drogowej, co przyniesie korzyści dla lokalnej społeczności. Zaplanowano dodanie dodatkowego pasa ruchu do Alei Rodziny Girtlerów oraz poszerzenie jezdni. Ponadto przebudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż alei i oświetlenie drogowe.

Czytaj też: O fachowców najłatwiej w Polsce. Najtrudniej u Niemców [MAPA]

Dotychczas Panattoni dostarczył w regionie miasta już prawie 200 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a najnowszy projekt potwierdza zaangażowanie dewelopera w dalszy rozwój lokalnego rynku nieruchomości.

Panattoni znów buduje obiekt w Uniejowie. I znów dla tej samej firmy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button