PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Dealz otwiera pierwsze centrum logistyczne w Polsce! W planach podwojenie liczby placówek

Dealz otworzył pierwsze centrum logistyczne w Polsce. Sieć skupia się na ekspansji, mając w planach podwojenie liczby placówek w ciągu kolejnych miesięcy tego roku. Nowy obiekt logistyczny ma pełnić kluczową funkcję w szybkim zaopatrywaniu placówek, co będzie sprzyjać optymalizacji procesów. 

Dealz otwiera centrum logistyczne w Polsce

Sieć Dealz rozpoczyna ekspansję na polskim rynku. Detalista należący do Pepco Group otworzył pierwsze centrum logistyczne. Ma to pozwolić na efektywniejsze zaopatrywanie placówek, których z każdym miesiącem przybywa na polskim rynku. Inwestycję zlokalizowano w Łyszkowicach pod Łowiczem. Magazyn ma powierzchnię 47 tys. mkw. i będzie uczestniczył w dystrybucji towarów.

Zobacz także: Płaca minimalna w Polsce realnie wzrosła o 120% od 2004 roku. W 2023 roku wynik ma się znacznie poprawić

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Marcin Langowski, CEO w Dealz Poland przekazał, że dynamiczny rozwój sieci wymaga elastyczności i sprawnej sieci logistycznej. Dodał również, że nowe centrum logistyczne wpisuje się w oczekiwania sieci dotyczące lokalizacji. Jego zdaniem to udana inwestycja również z perspektywy transportowej i kosztowej.

Zobacz także: Niemiecka firma logistyczna buduje neutralny węglowo magazyn

Nowy obiekt logistyczny ma pomóc w optymalizacji łańcucha dostaw

Obiekt logistyczny będzie obsługiwał 170 placówek znajdujących się na terenie Polski. Jednak jak zapowiada sieć, w planach jest podwojenie tej liczby do końca 2023 roku. Jak przekazano, centrum będzie pracować na w systemie trzyzmianowym. Łyszkowice wybrano m.in. z powodu na dogodną lokalizację. Miejscowość znajduje się niedaleko węzła, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2. Dzięki temu dostęp do placówek na terenie kraju ma być znacznie ułatwiony. Według zapewnień dostawy mają być realizowane w 36 godzin od momentu złożenia zamówienia przez dany oddział. Pozwoli to na szybkie uzupełnianie asortymentu.

Sieć sklepów Dealz koncentruje się na sprzedaży artykułów spożywczych czy chemii gospodarczej. W ofercie są również artykuły dekoracyjne oraz elementy wyposażenia wnętrz. Pierwszy sklep w Polsce otworzono w lutym 2018 roku w Swarzędzu k. Poznania. Od tego czasu sieć dynamicznie się rozwija na polskim rynku.

Oto nowy największy kontenerowiec świata! Poznajcie MSC Irina

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button