PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Polacy zrobią tam zakupy przez internet! Kaufland też otwiera swój marketplace w Polsce!

Kaufland posiada u nas 245 sklepów i jest popularną siecią supermarketów

Sklepy spożywcze coraz chętniej inwestują w branżę e-commerce. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiego sklepu Kaufland, który postanowił uruchomić swój marketplace w Polsce i Austrii. Platformy handlowe niemieckiej sieci supermarketów mają ruszyć latem.

Kaufland otwiera marketplace w Polsce!

Kaufland uruchomił swoją platformę handlową już trzy lata temu, krótko po przejęciu przez Schwarz Gruppe, czyli właściciela Lidla. W Niemczech platforma przyciąga dziesiątki milionów odwiedzających miesięcznie, a asortyment obejmuje ponad 45 milionów produktów w ponad 6 400 kategoriach. W zeszłym roku platforma handlowa niemieckiej sieci została uruchomiona na Słowacji i w Czechach.

W Polsce jednak zakupy online w Kauflandzie były niedostępne. To się jednak zmieni, bowiem Kaufland postanowił uruchomić swój marketplace w Polsce i Austrii. Ta ekspansja na polskim rynku wydaje się być logicznym krokiem. Kaufland posiada u nas 245 sklepów i jest dość popularną siecią supermarketów.

W Austrii sieć nie ma jednak fizycznych sklepów, więc wchodzi na ten rynek z czystą kartą. Według badań firmy aż 40% Austriaków ma jednak znać markę Kaufland. Dodatkowo kraj ten ma niewielu lokalnych dostawców platform handlowych oferujących porównywalnie szeroki asortyment produktów co niemiecka sieć.

Polacy zrobią tam zakupy przez internet! Kaufland też otwiera swój marketplace w Polsce!
Kaufland

Czytaj też: Allegro na międzynarodowej scenie: Ekspansja przynosi efekty

Lidl zainwestuje miliony w reorganizację i dalszy rozwój

Podstawą dla internacjonalizacji e-commerce niemieckiej sieci jest Kaufland Global Marketplace. Platforma pozwala partnerom handlowym na sprzedaż na poziomie krajowym i międzynarodowym na różnych domenach po rejestracji. W tym roku platforma wprowadza również międzynarodową usługę Fulfillment by Kaufland, umożliwiającą szybszą dostawę zamówień klientom.

Polacy zrobią tam zakupy przez internet! Kaufland też otwiera swój marketplace w Polsce!
Kaufland

Czytaj też: Zarobki w Polsce? Szybko gonimy Japonię, ale od Niemiec dzielą nas lata świetlne

Lidl, siostrzana sieć Kauflanda, również mocno inwestuje w poprawę swojej działalności online. Schwarz Gruppe potwierdza dla Lebensmittel Zeitung, że zainwestuje 200 milionów euro w reorganizację i dalszy rozwój Lidl Digital. Firma uważa, że jest to konieczne dla poprawy rentowności. Choć Lidl odnotowuje wzrost sprzedaży e-commerce, jego straty potroiły się w ostatnim roku podatkowym.

Ekspansja Agata S.A. i EXPERT: Nowa era zakupów meblowych w Koszalinie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button