IntralogistykaMagazyny

Kolejna firma wybrała system AutoStore. Chcą zmaksymalizować pojemność magazynową

AutoStore to zrobotyzowany system magazynowania i przygotowywania zamówień

Grupa Bilstein wprowadziła system AutoStore firmy Smartlog, aby zoptymalizować operacje magazynowania i przygotowywania zamówień. Urządzenia mają poprawić efektywność i zwalczyć logistyczne wyzwania, z jakimi musiano się zmagać w oddziale w Saragossie.

System AutoStore usprawni pracę magazynu

Smartlog wdrożył w obiekcie kompleksowe rozwiązanie logistyczne, które obejmuje system AutoStore z 18 robotami i 22 000 pojemnikami, 2 portami wejściowymi i 4 wyjściowymi, a także inne technologie i komponenty współpracujące ze sobą. Cały obszerny system ma zwiększyć efektywność magazynowania i zapewnić działanie bez błędów.

Dodatkowo, zainstalowano pakiet oprogramowania do zarządzania magazynem i danymi Galys. Firma zapewnia grupie Bilstein bieżącą pomoc w postaci szkoleń, doradztwa i zapewnienia optymalnego funkcjonowania rozwiązania.

AutoStore to zrobotyzowany system magazynowania i przygotowywania zamówień oparty na przechowywaniu w sześciennych pojemnikach. Pozwala on na efektywne magazynowanie i zarządzanie zadaniem kompletowania szerokiego zakresu produktów, niezależnie od szybkości ruchu czy wolumenu zamówień i potrzeb wysokiej gęstości magazynowania.

Rozwiązanie obejmuje roboty przetwarzające zamówienia, znajdujące pojemniki zawierające żądane produkty i transportujące je do stanowisk pracy w celu ich ostatecznego przygotowania przez pracowników.

Aby osiągnąć jeszcze większą efektywność operacji logistycznych, technologia została uzupełniona o elektroniczny system z podwójną weryfikacją pobierania produktu oraz system świateł prowadzących operatora przy wyjmowaniu produktu z pojemnika i umieszczaniu go w odpowiednim miejscu.

Jesteśmy dumni, że możemy stać się partnerami logistycznymi grupy Bilstein, towarzyszyć im w ich zrównoważonym rozwoju i dostarczyć im wysoką wartość dodaną w zakresie dostępności, efektywności i optymalizacji przestrzeni. Pozostaniemy przy nich, aby sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie przed nimi stoją, i zapewnić, że inwestycja w to rozwiązanie będzie długoterminowo zrównoważona i będzie nadal przynosić korzyści grupie – wskazał Xabier Zubizarreta, CEO Grupy Smartlog.

Kolejna firma wybrała system AutoStore. Chcą zmaksymalizować pojemność magazynową
Smartlog

Czytaj też: Rewolucja w intralogistyce? Czy robotyczny system podbije rynek?

Rozwiązanie od Smartlog zapewnia transformację operacji logistycznych

Grupa Bilstein przekonuje, że rozwiązanie dostarczone przez Smartlog, które integruje zrobotyzowany system AutoStore i oprogramowanie do zarządzania magazynem Galys, doprowadziło do kompleksowej transformacji operacji logistycznych firmy, przynosząc szereg korzyści.

System zapewnił zwiększenie wydajności operacji logistycznych w Saragossie o 40% poprzez oszczędność czasu w przygotowywaniu zamówień i przestrzeni magazynowej. Dzięki AutoStore osiągnięto większą efektywność i szybkość obsługi klientów, którzy korzystają z bardzo wysokich wskaźników obsługi.

Czytaj też: Saldo obrotów bieżących najlepsze w regionie. Eksport towarów na ogromnym plusie

Optymalizacja pozwala na maksymalne wykorzystanie istniejącej przestrzeni i zmniejsza potrzebę budowy nowych magazynów, co przekłada się na oszczędność zasobów. Ten elastyczny i skalowalny system umożliwił przechowywanie aż 80% produktów na mniejszej powierzchni.

Będziemy pionierami w ramach grupy. Testowa wersja AutoStore jest obecnie stosowana w Saragossie, z zamiarem instalacji podobnych rozwiązań w pozostałych oddziałach. Rozwiązanie problemu przestrzeni i zwiększenie produktywności to dla nas możliwość dalszego rozwoju bez konieczności budowy nowych magazynów, jednocześnie znacznie ograniczając powiązane koszty – wskazuje Juan Lanaja, dyrektor generalny grupy Bilstein w Hiszpanii.

GLS stawia na AI! System znacznie przyspieszył obsługę pączek 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button