IntralogistykaMagazyny

GLS stawia na AI! System znacznie przyspieszył obsługę pączek 

Zastosowanie technologii umożliwiło zwiększenie przepływu do 50 000 paczek na godzinę

Hiszpański oddział GLS wdrożył specjalistyczną technologię Körber w swoim centrum logistycznym w Madrycie. Obiekt GLS, dzięki nowym rozwiązaniom intralogistycznym opartym na AI, osiąga przepływ 50 000 paczek na godzinę.

GLS zainwestował w nową technologię, która wykorzystuje AI

Zastosowanie technologii Körber w centrum logistycznym w Madrycie, umożliwiło zwiększenie przepływ paczek do poziomu 50 000 sztuk na godzinę. Proces ten wymagał od GLS i Körber kilku miesięcy analizy projektu, projektowania rozwiązań do sortowania towarów, wdrożenia i dostosowania różnych systemów i technologii, w tym tej opartej na AI.

Były to bardzo trudne miesiące z powodu złożoności i wymagań projektu, ale ostatecznie udało nam się go zrealizować, oferując najlepsze rozwiązania dla naszego klienta – komentuje Victor García Durrif, CEO Körber w Hiszpanii.

Czytaj też: A po co samemu liczyć? Drony zeskanują towary w magazynie

Centrum logistyczne zajmuje ponad 37 000 m2 powierzchni i realizuje operacje cross-dockingu i dystrybucji miejskiej. Znajduje się ono w parku logistycznym Madrid Gate Logistics Centre, na terenach dawnej fabryki Pegaso, w pobliżu autostrady A2, stolicy i lotniska. Wprowadzona technologia pozwala zarządzać dużym wolumenem paczek na godzinę, co jest decydujące dla konkurencyjności obiektu.

System pozwala na szybsze identyfikowanie paczek

Körber zaimplementował 4 linie podstawowe i 2 nieregularne. System obejmuje technologię Visicon, pozwalającą na szybkie identyfikowanie paczek, co jest kluczowe dla optymalizacji przepływu dostaw.

To zaawansowany system wizyjny oparty na sztucznej inteligencji, który wykrywa i rejestruje kształt, rozmiar i pozycję względną każdej paczki na taśmach – wyjaśnia García Durrif.

Czytaj też: Welconomy Forum — platforma debaty o największych wyzwaniach współczesności

Dzięki informacjom w czasie rzeczywistym system może określić istotne parametry, takie jak odstęp, orientacja i kierunek transportu paczek.

W GLS Spain czuliśmy się wspierani przez Körber od samego początku. Od pierwszej wizyty przy naszych instalacjach, aby zrozumieć potrzeby projektu, aż do końca. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie, że system działa z maksymalną efektywnością. Posiadanie zaawansowanego obiektu, gdzie zastosowano najnowocześniejszą i najbardziej innowacyjną technologię na rynku, było i będzie, bez wątpienia, kluczowym czynnikiem wzrostu biznesu w Hiszpanii – twierdzi Roberto Martínez, dyrektor finansowy GLS na Półwyspie Iberyjskim.

Sztuczna inteligencja w logistyce? Polacy są na TAK, ale to trzeba usiąść na spokojnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button