DrogowyIntralogistykaPrzemysł 4.0Transport

Producent połączył już ponad milion ciężarówek! Tak wygląda przyszłość transportu?

Firma zintegrowała swoją platformę łączności we wszystkich głównych modelach

Daimler Truck połączył już ponad milion ciężarówek i autobusów na całym świecie. Połączenie pojazdów umożliwia zastosowanie cyfrowych produktów, które poprawiają dostępność floty klienta, bezpieczeństwo, wydajność i przejście na zrównoważony transport. 

Daimler Truck połączył milion ciężarówek w ramach swojej platformy

Daimler Truck połączył już ponad milion ciężarówek i autobusów na całym świecie. Globalna platforma łączności Daimler Truck zapewnia klientom, dealerom i partnerom dostęp do cyfrowych produktów pod markami Mercedes-Benz Uptime, Fleetboard, Omniplus, Truckconnect i Detroit Connect. Rozwiązania cyfrowe są ważnym elementem budowania przychodów z usług i tym samym rentowności Daimler Truck.

Rozwiązania łączności są fundamentem innowacji i różnicowania w rywalizacji o zdobycie klientów. Z ponad milionem połączonych pojazdów mamy kompleksową podstawę do dalszego rozwoju i skalowania usług i rozwiązań, które zwiększają wartość dla klienta i lojalność wobec marki, jednocześnie poprawiając nasz własny łańcuch wartości – mówi Marcus Claesson, CIO Daimler Truck.

Firma zintegrowała swoją platformę łączności we wszystkich głównych modelach i segmentach pojazdów, dodając jednocześnie produkty cyfrowe, które są wdrażane na tej platformie na całym świecie.

Produkty aktualizacji zdalnej Daimler Truck redukują potrzebę wizyt w warsztacie poprzez diagnozowanie i aktualizowanie pojazdów w sposób online. W ten sposób klienci oszczędzają czas i pieniądze oraz utrzymują ich pojazdy w dobrej kondycji.

Dla przykładu, w przypadku Europy nieplanowane wizyty w warsztacie zostały zredukowane o ponad połowę dzięki wczesnemu wykrywaniu usterek przez Mercedes-Benz Trucks Uptime. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, Daimler Truck North America wykonał ponad pół miliona zdalnych aktualizacji tylko w zeszłym roku.

Daimler Truck połączył już ponad milion ciężarówek! Tak wygląda przyszłość transportu?
Daimler Truck

Czytaj też: Gospodarka USA gna przed siebie. UE tkwi w stagnacji. Czy to gospodarcza emerytura starego kontynentu?

Daimler Truck oferuje eUsługi, które ułatwiają bezemisyjny transport

Zintegrowana platforma łączności Daimler Truck umożliwia klientom połączenie się z ich ekosystemem logistycznym poprzez łatwy dostęp do danych i wniosków bezpośrednio z ich pojazdów w czasie rzeczywistym, bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu. Ponadto Daimler Truck współpracuje również z podmiotami trzecimi za pośrednictwem globalnej platformy łączności, aby udostępniać szeroki zakres rozwiązań logistycznych klientom.

Czytaj też: Olbrzymie zamówienie na ciężarówki Volvo! Kupią aż sto elektryków

Produkty cyfrowe Daimler Truck odgrywają również istotną rolę w przejściu na zeroemisyjność. Daimler Truck oferuje również eUsługi dla ciężarówek zasilanych bateriami, takie jak przewidywanie zasięgu, monitorowanie stanu baterii, prekondycjonowanie i efektywne zarządzanie ładowaniem. W przyszłości łączność będzie również odgrywać kluczową rolę w autonomicznej jeździe, dzięki rozwiązaniom umożliwiającym zdalne wsparcie i systematyczne monitorowanie autonomicznych ciężarówek na drodze.

Jesteśmy bardzo dumni z tego kamienia milowego, który jest wynikiem wielkiego wysiłku całego zespołu. Będziemy kontynuować inwestowanie w naszą platformę łączności oraz nasze rozwiązania cyfrowe, które sprawiają, że nasze ciężarówki i autobusy są bezpieczniejsze, mądrzejsze i bardziej wydajne – mówi Sanjiv Khurana, Kierownik Grupy Usług Łącznościowych w Daimler Truck.

Daimler Trucks przekazał pierwsze egzemplarze eCascadia

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button