DrogowyTransport

Firma stawia na elektryczne ciężarówki Volvo. Wyjadą na ulice Sydney

Transport odpowiada za 19% wszystkich emisji w Australii

Team Global Express dodaje do swojej australijskiej floty nowe elektryczne ciężarówki Volvo. Na ulice Sydney wyjedzie nawet 60 zupełnie nowych elektrycznych ciężarówek. To największe zamówienie na średnie ciężarówki elektryczne, jakie dotychczas otrzymało Volvo.

Elektryczne ciężarówki Volvo będą jeździć w Sydney

Team Global Express oficjalnie zaprezentował największą flotę elektrycznych pojazdów logistycznych w Australii. Firma dodała do swojej floty zupełnie nowe elektryczne ciężarówki Volvo. Na ten moment do magazynu w Bungarribee dostarczono już 43 z 60 zamówionych ciężarówek, które zostaną wypuszczone na ulice Zachodniego Sydney. Team Global Express otrzyma łącznie 36 ciężarówek Volvo eFL oraz 24 ciężarówki Daimler Fuso eCanters.

Pięcioletni pilotaż, we współpracy z Australian Renewable Energy Agency (ARENA), zapewni Global Express wymianę jednej trzeciej swojej floty w Sydney na łącznie 60 ciężarówek elektrycznych, które będą dostarczać paczki klientom w obszarze metropolitalnym.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Team Global Express przekształcił swoje zaplecze w Bungarribee w „Magazyn Przyszłości”, aby pomieścić niezbędną infrastrukturę do obsługi zupełnie nowych pojazdów elektrycznych. Modernizacja magazynu obejmowała budowę infrastruktury ładowania i systemu magazynowania energii, który wykorzystuje 400 kW energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych.

Zainstalowany 1 MW magazyn energii elektrycznej (BESS) wzmocni zdolność magazynu do pozyskiwania energii odnawialnej i zmniejszy zależność Team Global Express od energii sieciowej. TGE udało się zaoszczędzić 7300 dolarów kosztów energii w pierwszej godzinie pracy systemu BESS.

Team Global stawia na elektryczne ciężarówki Volvo. Wyjadą na ulice Sydney
Volvo

Czytaj też: Olbrzymie zamówienie na ciężarówki Volvo! Kupią aż sto elektryków

Team Global Express wspiera zrównoważony rozwój

Dyrektor generalny grupy Team Global Express, Christine Holgate, powiedziała, że transport odpowiada za 19% wszystkich emisji w Australii, a nowe pojazdy stanowią ważny krok w kierunku zmniejszenia intensywności emisji w sektorze.

Team Global Express z dumą wprowadza pojazdy elektryczne i wspiera nasze przemysłowe i krajowe aspiracje w zakresie przekształceń w kierunku energii odnawialnej. W ramach naszego partnerstwa z ARENA będziemy dzielić się wiedzą zdobytą podczas pilotażu z innymi dostawcami przemysłowymi, aby zasilić wiedzą cały sektor. W momencie złożenia naszego zamówienia u Volvo, mieliśmy rekord pod względem największego zamówienia na średnie ciężarówki elektryczne, jakie firma otrzymała globalnie. Cieszymy się, że te ciężarówki są teraz na ulicach Sydney, dostarczając paczki bezpośrednio do klientów indywidualnych i komercyjnych – wskazała Holgate.

Czytaj też: Indie 3. gospodarką świata? Scenariusz na 5 najbliższych lat

Dyrektor ds. ESG w Team Global Express, Heather Bone, powiedziała, że Zachodnie Sydney zostało wybrane ze względu na strategiczną lokalizację w obszarach dystrybucji miejskiej, co pozwala ciężarówkom odzyskiwać energię własną z hamowania.

Magazyn w Bungarribee mieści teraz zaawansowaną infrastrukturę ładowania zasilaną energią słoneczną, umożliwiając naszym nowym ciężarówkom ponowne ładowanie i powrót na ulice w ciągu zaledwie dwóch godzin – dodała.

Członkowie Team Global Express zatrudnieni w Bungarribee przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu obsługi pojazdów elektrycznych. Ponadto, kierowcy Team Global Express skorzystają z poprawionych warunków bezpieczeństwa dzięki mniejszemu hałasowi i wibracjom oraz ogólnym korzyściom.

Firma transportowa stawia na biogaz! Kupuje nowe ciężarówki Volvo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button