PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Wierniejszy niż pieseł. Oto nowy autonomiczny robot magazynowy

Robot “kilo” może śledzić operatora i poruszać się za nim niczym zwierzak na spacerze

Piaggio Fast Forward zaprezentował swoją nową robotyczną platformę “kilo”. Autonomiczny robot magazynowy, zdolny do noszenia ładunków o masie do 130 kg, posiada technologię inteligentnego śledzenia, opartą na zestawie czujników i obrazach radarowych 4D.

Nowy autonomiczny robot magazynowy od Piaggio Fast Forward

Nowy autonomiczny robot magazynowy “kilo” może śledzić operatora i poruszać się za nim niczym zwierzak na spacerze. Maszyna posiada umiejętność zapamiętywania ponad 100 tras.

Nasza robotyczna platforma poprawia efektywność pracy. Kilo oferuje opcje dostosowalne, umożliwiając korzystanie z najnowocześniejszych narzędzi programowych do zarządzania relacją człowiek-robot. Autonomiczna technologia PFF umożliwia naszym robotom bezpieczne poruszanie się wokół pracowników w złożonych środowiskach, przyspieszając przepływ pracy i zwiększając produktywność, od fabryk po każdą inną branżę, która wymaga powtarzalnego przemieszczania towarów na terenie magazynów i zakładów produkcyjnych – wyjaśnia Greg Lynn, CEO Piaggio Fast Forward.

Wierniejszy niż pieseł. Oto nowy autonomiczny robot magazynowy
Piaggio Fast Forward

Czytaj też: Roboty już pracują! Firma automatyzuje magazyn w Czechach

Firma wprowadza co raz to nowsze technologie

Robot został zaprojektowany do pracy w tandemie z ludźmi, umożliwiając użytkownikom naturalne przenoszenie materiałów i zmniejszając ryzyko kontuzji. Maszyna jest wyposażona w oprogramowanie zachowań autonomicznych Travel on Known Paths, które dostarcza operatorom narzędzie pracy zdolne do śledzenia ich lub autonomicznego poruszania się.

Platforma jest wysoce konfigurowalna i może być wyposażona w specjalne wózki lub półki dostosowane do danego sektora. Ponadto, aplikacja mobilna PFF proTM tools pozwala na zarządzanie flotami robotów i regularne aktualizacje oprogramowania.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

Nowy robot rozszerza gamę maszyn firmy, dołączając do “gita” i “gitamini”, które już są dostępne na rynku w USA. Z odpowiednimi przepisami drogowymi, roboty te będą mogły poruszać się autonomicznie po chodnikach i obszarach dla pieszych.

Autonomiczne roboty magazynowe stanowią przełomowe rozwiązanie, które przyczynia się do zwiększenia efektywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w dziedzinie logistyki i zarządzania magazynem. Ich dynamiczny rozwój zapowiada dalsze innowacje i poprawę w funkcjonowaniu magazynów na całym świecie.

Co za innowacja! Już nie palety, a całe regały będą się przesuwać

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button