LotniczyTransport

Japan Airlines powiększy flotę cargo po raz pierwszy od 13 lat

JAL planuje również dalsze wykorzystywanie krajowych lotów pasażerskich w celu zaspokojenia rosnącego popytu

Linie Japan Airlines planują dokonać pierwszego od 13 lat zwiększenia swojej floty cargo. Nowe samoloty towarowe, które dołączą do floty, będą w całości obsługiwane przez linię lotniczą.

Japan Airlines poszerzą usługi cargo

Linie Japan Airlines (JAL) zapowiedziały, że zamierzają poszerzyć swoje usługi cargo poprzez wprowadzenie własnych samolotów. Jak informuje portal Simple Flying, w ramach nowego modelu biznesowego linia lotnicza planuje wprowadzić trzy samoloty towarowe Boeing 767-300ER do końca roku fiskalnego. Jest to pierwszy raz od niemal 13 lat, kiedy japoński przewoźnik będzie obsługiwać swoje własne dedykowane samoloty cargo.

Zakup nowych samolotów towarowych umożliwi nam wprowadzenie nowego modelu biznesowego, który zapewni stabilny i rosnący popyt. Ponadto, wzmocnimy nasze zdolności transportu lotniczego, aby sprostać potrzebom logistycznym wynikającym z „problemu 2024” i przyczynić się do rozwiązywania problemów społecznych związanych z logistyką – oświadczyła linia lotnicza.

Linia lotnicza dodała, że „problem 2024” dotyczy niedoboru kierowców ciężarówek w Japonii z powodu zmian w przepisach dotyczących pracy, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku.

Czytaj też: Kolejne zamówienie na Boeingi. 737 MAX wzmocnią japońską flotę

Linia skupi się na rynku e-commerce

W celu rozwoju swojego działu cargo, JAL skupi się na nawiązywaniu sojuszy z firmami logistycznymi oraz na prowadzeniu tras o stabilnym popycie. Jak informuje portal Simple Flying, linia lotnicza dąży do zdobycia udziału w rynku e-commerce, w tym w przesyłkach paczek krajowych i międzynarodowych, a także innych usługach związanych z przewozem ładunków.

Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej obsługi rosnącego zapotrzebowania na międzynarodowym rynku e-commerce poprzez współpracę z partnerami logistycznymi – powiedział dyrektor finansowy JAL, Yuji Saito w wywiadzie dla Bloomberga.

W związku z oczekiwanym w przyszłym roku niedoborem kierowców JAL planuje również dalsze wykorzystywanie krajowych lotów pasażerskich w celu zaspokojenia rosnącego popytu na transport lotniczy. Linia lotnicza wyraziła nadzieję, że krajowe loty pasażerskie będą odgrywać znaczącą rolę w rozwoju jej działu cargo, z dodatkowymi ładunkami umieszczanymi w przestrzeni bagażowej krajowych lotów pasażerskich. Przewoźnik oczekuje również, że ryzyko biznesowe związane z wahaniem popytu i warunkami rynkowymi zostanie ograniczone dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony dedykowanych samolotów cargo typu 767.

JAL oczekuje, że nowy model biznesowy i samoloty cargo pozwolą na zwiększenie wykorzystania samolotów poprzez hybrydową operację lotów krajowych i międzynarodowych. Jak informuje portal Simple Flying, przewoźnik planuje rozpoczęcie lotów międzynarodowych głównie do Azji Wschodniej, a w przyszłości także obsługę lotów krajowych w celu poprawy wykorzystania samolotów i maksymalizacji wskaźnika załadunku. Najnowszy raport JAL donosi o stopniowym wzroście popytu na loty pasażerskie zarówno w kraju, jak i za granicą. W związku z tym linia lotnicza zanotowała wzrost przychodów o ponad 100%, a zyski operacyjne wzrosły o ponad 40%.

Czytaj też: Koreański cud trwa! Korea Południowa przegoni Wielką Brytanię w PKB na mieszkańca

Przewoźnik z Indii planuje kupić swoje pierwsze samoloty cargo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button