PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Co za innowacja! Już nie palety, a całe regały będą się przesuwać

Regały mają wbudowane silniki elektryczne i zdalne elementy napędowe

AR Racking zainstalował mobilne regały z ruchomymi podstawami w nowym magazynie, który Albo otworzyło w Salvaterra do Miño (Pontevedra) i dzięki temu zwiększa swoją działalność w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego.

Mobilne regały w magazynie usprawnią pracę magazynu

Nowe mobilne regały w magazynie łączą najlepsze cechy magazynowania kompaktowego i półek selektywnych, umożliwiając zwiększenie zapasów bez utraty szybkości i płynności operacji. Są one podobne do konwencjonalnych półek paletowych, ale mają wbudowane silniki elektryczne i zdalne elementy napędowe, które pozwalają przesuwać półki wzdłuż torów, otwierając jedno przejście dostępu dla wózka widłowego.

Projekt został zrealizowany bardzo indywidualnie, spełniając nasze wymagania, a instalacja została przeprowadzona w ciągu 3 tygodni, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z AR Racking – stwierdził Yong Wang, pełnomocnik Albo.

Czytaj też: Ależ duży! Kardex wybudował nowy magazyn regałowy

Jak informuje Logística Profesional, firma pracowała nad dwoma obszarami magazynowymi o powierzchni 2940 m2, gdzie można przechowywać 6506 palet. Ostatni poziom obciążenia znajduje się na wysokości 11,3 metra. W trzeciej strefie hali pozostawiono szyny do ewentualnej rozbudowy, umożliwiając przechowywanie aż 11 240 palet.

System kompaktowy umożliwia przechowywanie większej liczby palet niż systemy selektywne, i choć dostęp nie jest całkowicie natychmiastowy, to nadal jest bezpośredni, ułatwiając operacje załadunku i rozładunku – podkreśla Ricardo García, przedstawiciel handlowy AR Racking dla obszaru północno-zachodniego.

Automatyzacja magazynów

Jednym z kluczowych elementów automatyzacji magazynów są roboty logistyczne. Te inteligentne maszyny potrafią samodzielnie przemieszczać się po magazynie, zbierając i przenosząc towary. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów nawigacyjnych i sztucznej inteligencji, roboty są w stanie efektywnie optymalizować trasę, minimalizując czas potrzebny na realizację zadań. To przekłada się na szybsze i bardziej efektywne obsługiwanie zamówień.

Automatyzacja obejmuje także systemy sortujące, które automatycznie rozpoznają, klasyfikują i układają produkty na podstawie różnych kryteriów. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu pakowania i wysyłki zamówień, co przyczynia się do zwiększenia efektywności procesu logistycznego.

Czytaj też: Klient w perspektywie technologicznej – zderzenie pokoleń na rynku finansowym

Automatyzacja magazynów nie tylko zwiększa efektywność, ale również przyczynia się do zminimalizowania błędów ludzkich, co ma istotne znaczenie w branżach, gdzie precyzja i terminowość są kluczowe. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w obszarze magazynowania to nie tylko inwestycja w efektywność operacyjną, ale także krok w kierunku zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku.

MAN automatyzuje zakład w Norymberdze. Roboty już działają

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button