PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Kolejny olbrzym na Lubelszczyźnie! I już ma 4 najemców!

Obiekt jest zlokalizowany w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku

Deweloper Panattoni zrealizował kolejną inwestycję na Lubelszczyźnie. Pierwsi najemcy już rozpoczęli swoją działalność w kompleksie Panattoni Park Lublin IV. Obiekt doceniło już czterech najemców z całkowicie różnych branż.

Panattoni znów buduje na Lubelszczyźnie

Panattoni dostarczył na Lubelszczyźnie już ponad 250 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W skład obiektów wchodzą trzy parki przemysłowe, w tym największy na wschodzie Polski, Panattoni Park Lublin II, oraz dwa obiekty dostosowane do indywidualnych potrzeb operatorów logistycznych: DB Schenker i Rohlig SUUS Logistics. Deweloper nie zwalnia jednak tempa i właśnie ukończył kolejną inwestycję. Panattoni Park Lublin IV to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 52 000 m kw., zlokalizowany w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku.

Panattoni Park Lublin IV doceniło już czterech najemców z całkowicie różnych branż – automotive, produkcji suplementów, FMCG i papierniczej specjalizującej się w wytwarzaniu opakowań. Świadczy to o dużej elastyczności kompleksu i potencjale dla zróżnicowanych procesów zarówno produkcyjnych, jak i logistycznych. Najemcy to firmy o międzynarodowym zasięgu – prowadzą wysoko wyspecjalizowaną działalność wiążącą się z niestandardowymi potrzebami, na które Panattoni jako deweloper odpowiedział – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Czterech najemców

Pierwszym z najemców nowego obiektu jest firma KOSTAL Automobil Elektrik, specjalizująca się w świadczeniu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Firma zawarła umowę na ponad 17 000 m kw. powierzchni, obejmującej dedykowane przestrzenie produkcyjne, w pełni dostosowane do wymagań najemcy, a także magazyn i biuro. Z uwagi na specyfikę działalności, konieczne było dostosowanie przestrzeni również w przypadku drugiego najemcy, firmy Leciforce – producenta lecytyny i fosfolipidów. Produkty te znajdują zastosowanie m.in. w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej, co wymaga zaawansowanego technologicznie zakładu, spełniającego normy nakładane przez przepisy sanitarne.

Czytaj też: Panattoni z kolejną inwestycją na Pomorzu. Jest OLBRZYMIA!

Innym najemcą parku jest przedsiębiorstwo Mastermedia. Globalny lider w eksporcie polskich produktów spożywczych rozpoczął operacje magazynowe i dystrybucyjne na obszarze o powierzchni 14 000 m kw. Nowym lokatorem jest także firma MM Lublin. Specjalizuje się ona w produkcji pudełek składanych i etykiet samoprzylepnych dla sektorów kosmetycznego, farmaceutycznego oraz opieki zdrowotnej, dostarczając produkty klientom z obszarów Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej. W nowym parku będzie prowadzić operacje magazynowe.

Po terminalu dla DB Schenker to już nasza druga inwestycja w ramach świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, zrealizowana dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy, które tworzą przyjazne warunki do inwestowania i prowadzenia biznesu. Województwo lubelskie staje się obecnie motorem napędowym całej Polski Wschodniej i przyciąga międzynarodowych graczy. Sprzyjają temu dostęp do zasobów pracowniczych, w tym również do wykwalifikowanej kadry, stale rozwijająca się infrastruktura – kolejne szlaki komunikacyjne na czele z międzynarodową trasą Via Carpatia oraz nowy lotniczy terminal cargo, a także dynamiczny wzrost wolumenu nowoczesnej powierzchni, w czym ogromną zasługę mają inwestycje Panattoni – podsumowuje Dorota Jagodzińska-Sasson.

Dobra lokalizacja

Panattoni Park Lublin IV został wzniesiony w Świdniku, tuż obok stolicy regionu. Dużym atutem obiektu jest bliskość Portu Lotniczego Lublin, gdzie obecnie budowany jest nowy terminal cargo. Kompleks jest usytuowany przy węźle Lublin-Zadębie, który stanowi skrzyżowanie dróg S12 – będącej planowanym połączeniem Polski Centralnej ze wschodnią granicą – oraz S17, prowadzącej z Warszawy do Lublina, a w przyszłości do południowo-wschodniej granicy. Ta inwestycja zapewnia również łatwy dostęp do drogi S19, będącej fragmentem trasy Via Carpatia.

Park w Świdniku zostanie poddany procesowi certyfikacji zgodnie z metodologią BREEAM na poziomie Excellent. Dachy obu budynków w kompleksie zostały wzmocnione, aby umożliwić montaż instalacji fotowoltaicznych. Wdrożono też rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, takie jak zwiększona izolacyjność ścian oraz znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię pierwotną (EP). Dodatkowo, jeden z najemców skorzysta z systemu odzysku ciepła ze sprężarek.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Deweloper zapewnił strefę rekreacyjno-wypoczynkową z ławostołami dla pracowników oraz wejście do obiektu w stylu pocket park. Przestrzeń biurową dostosowano również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wspierające zrównoważony transport rozwiązania obejmują zadaszone miejsca na rowery, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, a także dodatkowo 5 proc. miejsc postojowych dla systemu car-sharingu. Zgodnie z zaleceniami ekologa, na terenie inwestycji powstanie łąka kwietna i posadzone zostaną liczne drzewa. Dodatkowo, zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów. Wybudowano też zbiornik retencyjno-rozsączający, który naśladuje naturalny obieg wody, chroniąc lokalny ekosystem, ograniczając erozję gleby i zanieczyszczenia powierzchniowe.

To był dobry rok dla Panattoni w Polsce. Deweloper zarobił krocie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button