KolejowyTransport

No to Intercity poszalało w ferie! Zakopane znów zrobiło furorę

Duże zainteresowanie podróżnych wzbudzały trasy prowadzące do miejsc położonych w górach

W okresie od 15 stycznia do 25 lutego, czyli podczas ferii zimowych, z usług PKP Intercity skorzystało aż aż 7,1 miliona podróżnych. Przewoźnik dodał do ruchu 373 pociągi z 502 dodatkowymi wagonami. Najwięcej wzmocnień PKP Intercity wprowadziło na trasie do Zakopanego, zapewniając jeszcze lepszy komfort podróży w ferie.

PKP Intercity ze świetnymi wynikami w ferie

Podróżujący z różnych regionów Polski aktywnie korzystali z oferty połączeń przygotowanych przez PKP Intercity na tegoroczne ferie. W tym okresie średnia dzienna liczba pasażerów wyniosła 169 tysięcy. Najwyższą frekwencję zanotowano 16 lutego, gdy do pociągów PKP Intercity wsiadło 230 tysięcy pasażerów. Duże zainteresowanie podróżnych wzbudzały trasy prowadzące do miejsc położonych w górach, gdzie miłośnicy zimowych przygód mogli spełnić swoje pasje i cieszyć się pięknem malowniczych krajobrazów. Popularne kierunki obejmowały Jelenią Górę, Szklarską Porębę, Nowy Targ, Poronin oraz Krynicę-Zdrój. Jednak absolutnym hitem okazało się Zakopane, do którego pociągami Intercity skierowało się ponad 62 tysiące podróżnych.

Czytaj też: Intercity już planuje nowe kontrakty. Szykuje się rekordowy rok?

Tradycyjnie popularne trasy do miast takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto oraz Wrocław również przyciągały tłumy pasażerów. Warto również zaznaczyć, że dużym zainteresowaniem w okresie ferii cieszyły się pociągi zmierzające do Kołobrzegu. Ten środek transportu podczas ferii wybrało ponad 31 tysięcy podróżnych. Podróżni planujący ferie zagranicznie aktywnie korzystały z propozycji połączeń międzynarodowych. Aż 98,5 tysiąca pasażerów PKP Intercity zdecydowało się na podróże do krajów, takich jak Niemcy, Austria, Czechy, Węgry, Litwa i Słowacja.

Oferty promocyjne

Podróżni chętnie korzystają także w oferty promocyjnej PKP Intercity. Przewoźnik oferuje między innymi promocję Taniej z Bliskimi, która jest dostępna w przypadku podróży pociągami TLK i IC. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób a bilet zakupić najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem przejazdu. Po spełnieniu tych warunków podróżni otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dzięki czemu osoby do nich uprawnione mogą podróżować jeszcze taniej.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Promocyjne oferty Intercity dostępne są także w przypadku ekspresowych połączeń EIC i EIP. Podróżując w grupie od 2 do 5 osób, wśród których jest dziecko, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego. W ramach oferty dla rodzin, wszystkim członkom przysługuje 30% zniżki od bazowej ceny biletu. We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można również skorzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę. Z kolei Bilet Seniora uprawnia każdego, kto ukończył 60 lat do zniżki w wysokości 30% na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie.

Intercity na lodzie! Nie dostanie nowoczesnych pociągów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button