Info z rynku

Logistyka 4.0 oczami praktyków – konferencja Smart Warehouse

Roboty w magazynie, mechanizacja czy automatyzacja, fulfillment, IoT – to główne zagadnienia konferencji Smart Warehouse

Roboty w magazynie, mechanizacja czy automatyzacja, fulfillment, IoT – to główne zagadnienia konferencji Smart Warehouse (31.05-1.06), która odbędzie się w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na start wydarzenia specjalny panel #Human vs robotics z udziałem ekspertek: Aleksandry Przegalińskiej, Magdaleny Morze, Moniki Dudy, Malwiny Faliszewskiej oraz Ilony Miziewicz-Groszczyk.

Smart Warehouse, czyli o optymalizacji procesów intralogistycznych w duchu logistyki 4.0

Smart Warehouse to dwudniowa konferencja w samym sercu najważniejszego wydarzenia dla branży logistycznej w Polsce, czyli poznańskich targów MODERNLOG (30.05-2.06), które co roku odzwierciedlają bieżące trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości. MODERNLOG odbywa się w towarzystwie targów ITM Industry Europe będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy. Współistnienie tych wydarzeń – w jednym miejscu i czasie – tworzy niepowtarzalną platformę do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

Konferencja kierowana jest do szefów logistyki, kierowników magazynów i menedżerów łańcuchów dostaw, którzy zainteresowani są optymalizacją procesów intralogistycznych w duchu logistyki 4.0. Trwa rejestracja: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Zobacz także: XI Warszawskie Dni Logistyki już 24 maja!

Human vs robotics

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? Jak na te zmiany reagują pracownicy i jakie towarzyszą im emocje? W jaki sposób sztuczna inteligencja może wpływać na rozwój biznesu i czynić nasz świat bardziej ludzkim? Na te pytania odpowiedzą ekspertki z wielu środowisk: profesorka AI – Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), badaczka przyszłości – Magdalena Morze (Łukasiewicz – PIT), praktyczka logistyczka – Monika Duda (DHL Supply Chain), trenerka różnorodności – Malwina Faliszewska oraz szefowa e-commerce – Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) zgromadzone w panelu otwarcia konferencji Smart Warehouse #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie.

Jak podkreśla Barbara Tokarz, manager ds. komunikacji w GXO i członkini Rady Programowej konferencji:

Automatyzacja czyni logistykę bardziej bezpieczną, efektywną i przyjazną dla środowiska. Z jednej strony odciąża pracowników od powtarzalnych zadań bez wartości dodanej, z drugiej tworzy zawody przyszłości. Jednakże, aby w pełni skorzystać z jej dobrodziejstw, potrzebna jest otwartość i budowanie różnorodnych miejsc pracy, gdzie spotykają się już nie tylko osoby różnych ras, kultur, przekonań, ale wręcz ludzie i roboty.

Kierunek: smart warehouse

Dyskusje w ramach 4 głównych paneli tematycznych – #IoT digitalizacja, #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty oraz #Fulfillment – logistyka dla e-commerce – skupione będą na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie.

Smart Warehouse
Smart Warehouse

Zobacz także: Porozmawiajmy o teraźniejszości i zmieńmy naszą przyszłość – VI Forum Wizja Rozwoju

Pierwszego dnia konferencji (31 maja) odbędzie się panel #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych. Jak zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów w projektowaniu systemów magazynowych? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? Jak ocenić stopień gotowości organizacji do wdrożenia rozwiązań automatycznych? To tylko kilka zagadnień, o których moderator Piotr Sędziak (Orbico Supply) będzie dyskutować ze swoimi gośćmi. Wśród nich m.in. Grzegorz Prorok (Consafe Logistics), Krzysztof Stachowicz (AIUT), Paweł Wierzbicki (Toyota Material Handling).

W kolejnym panelu #AGV roboty moderatorka Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) poruszy zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, robotami i nową generacją automatyzacji logistyki. Wraz z prelegentami porozmawia o najnowszych trendach i realiach, kluczowych barierach we wdrażaniu projektów oraz o tym, jak naprawdę wygląda dziś nowoczesny magazyn. W panelu wezmą udział m.in. Karolina Didyk (GXO), Michał Furmański (ABB), Artur Thomas (Jungheinrich).

Marta Cudziło, moderatorka kolejnego panelu wskazuje, że:

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak duże znaczenie dla wyboru sprzedawcy internetowego ma jakość obsługi logistycznej zamówień. Wiadomo również, że magazynowanie, pakowanie, dostarczanie paczek i inne operacje logistyczne, to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli mówimy o setkach, a nawet tysiącach przesyłek dziennie. I wobec tych faktów z pomocą sprzedawcom internetowym spieszą operatorzy logistyczni oferujący usługi fulfillment – – Czy warto i/lub kiedy warto korzystać z ich usług? Na jakie wsparcie może liczyć sprzedawca, korzystając z fulfillment? Jak wygląda oferta dostawców usług fulfillment i jaki rozwój technologiczny trzeba osiągnąć, by zapewnić najwyższą efektywność obsługi logistycznej sklepu internetowego?

Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci panelu moderowanego przez Martę Cudziło (Łukasiewicz – PIT). Rozmowa #Fulfillment – logistyka dla e-commerce rozpocznie drugi dzień konferencji (1 czerwca). Wśród rozmówców m.in. Daniel Kusak (Ferag), Łukasz Mojzykiewicz (Europa Systems), Rafał Szcześniewski (Omnipack), Łukasz Wysokiński (InPost Fulfillment).

Dane dla dzisiejszej gospodarki stały się tym, czym dotąd były węgiel, stal i ropa naftowa

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano rozmowę #IoT digitalizacja. – W 2023 roku ilość danych na świecie sięgnie 50 zettabajtów, czyli bilionów gigabajtów. Dane (informacje) dla dzisiejszej gospodarki stały się tym, czym dotąd były węgiel, stal i ropa naftowa. Algorytmy, uczenie maszynowe i sieci neutronowe stają się nieodzownym elementem systemów klasy WMS, a sztuczna inteligencja pozwala analizować tsunami danych, na bazie których z wykorzystaniem narzędzi BI menedżerowie podejmują decyzje – tłumaczy Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki), który poprowadzi ostatnią dyskusję konferencji. W panelu poruszy tematy skutecznego i efektywnego wdrożenia WMS, integracji systemu z automatyką, AI i IoT w magazynie oraz modelowania procesów biznesowych. Gośćmi dyskusji będą m.in. Marlena Dorniak (Dachser), Mikołaj Grabarek (PSI), Maciej Karpiński (AntData).

Zobacz także: Liderzy branży logistycznej na MODERNLOG

Partnerem medialnym wydarzenia został portal Obserwator Logistyczny!

W ramach konferencji Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami dyskusyjnymi – odbędą się również wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. AIUT, Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment). Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, które obędą się w dniach 30.05-2.06 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (www.modernlog.pl). W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Przy czym, co warto zaznaczyć, partnerem medialnym wydarzenia został portal Obserwator Logistyczny.

XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne” już za nami!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button