DrogowyInfo z rynkuMorskiTransport

Volkswagen otworzy nowy hub wysyłkowy w południowym Teksasie

Europejski producent samochodów Volkswagen ogłosił, że Port Freeport będzie stanowił jego nowy hub wysyłkowy na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej dla rocznego importu 140 000 pojazdów. Samochody będą dostarczane do ponad 300 dealerów w całych Stanach Zjednoczonych.

Volkswagen będzie miał nowy hub wysyłkowy w Teksasie

Zgodnie z komunikatem prasowym, Volkswagen podpisał 20-letnią umowę najmu i zbuduje nowe obiekty logistyczne w porcie położonym w południowym Teksasie. Nowe obiekty mają zacząć działać w 2024 roku. Operacje portowe Volkswagen w Houston i Midlothian w Teksasie zostaną połączone w hub wysyłkowy w Porcie Freeport. Volkswagen korzysta obecnie z ośmiu portów w USA, aby dostarczać produkty importowane do swoich 1000 dealerów w tym kraju. Szczegóły finansowe najmu i inwestycji Volkswagena w nowe obiekty w Porcie Freeport nie zostały ujawnione.

Przeniesienie głównego hubu Volkswagen Group of America na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej  do Portu Freeport jest częścią naszej sieci i strategii rozwoju w Stanach Zjednoczonych. Nasz nowy hub wysyłkowy w Porcie Freeport pozwoli nam skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób obsługiwać prawie jedną trzecią naszej sieci dealerów w USA – powiedział Anu Goel, wiceprezes wykonawczy Grupy Volkswagen Group ds. obsługi po sprzedaży i usług.

Czytaj też: Maersk zamawia duże kontenerowce na zielony metanol

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Port Freeport ulepszył terminale i rozbudował kanał morski

Port Freeport znajduje się około 60 mil na południe od Houston w południowo-wschodnim Teksasie, gdzie rzeka Brazos wpada do Zatoki Meksykańskiej. Port oferuje usługi kontenerowe, drobnicowe, drobnicowe oraz roll-on/roll-off (ro-ro). Do przewoźników oferujących usługi ro-ro w porcie należą Hoegh Autoliners, Glovis, Liberty Global Logistics, Sallaum i Grimaldi Lines.

W ostatnich latach Port Freeport zainwestował ponad 400 milionów dolarów w ulepszenia swoich terminali, a także w rozbudowę przepustowości kolei i kanału morskiego.

Strategiczne inwestycje Portu Freeport w nowe miejsca postojowe, infrastrukturę kolejową i ulepszenia kanału, w połączeniu  z krótkim czasem transportu do nabrzeża, wzmacniają cele Volkswagena dotyczące zrównoważonego dla środowiska i wydajnego rozwiązania sieci logistycznej na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej – powiedział w oświadczeniu John Hoss, przewodniczący Komisji Portu Freeport.

Czytaj też: 10% światowej populacji jest odpowiedzialne za 48% globalnych emisji

Stawki za przewóz kontenerów z Azji do Europy cały czas maleją

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button