PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Intralogistyka

Firma ma nową platformę! Przełom w automatyzacji intralogistyki?

Synersight przekonuje, że SPO to przełom w automatyzacji intralogistyki

Synersight zaprezentował swoją nową mobilną platformę o nazwie SPO, opartą na technologii VSlam, umożliwiającej naturalną nawigację. Synersight przekonuje, że SPO to przełom w automatyzacji intralogistyki, skracając czas operacji i zwiększając efektywność oraz wszechstronność w sektorze.

Automatyzacja intralogistyki od Synersight

Nowy model SPO ma wymiary 1,281 x 1,081 x 365,5 mm i zdolność do przenoszenia ładunku do 1500 kg. Zgodnie z zobowiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa firmy, spełnia normy ISO 3691-4 oraz rygorystyczne standardy branżowe.

Wprowadzając model SPO, Synersight potwierdza swoją pozycję jako lidera innowacji technologicznej w dziedzinie automatyzacji logistyki. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie rozwiązań, które napędzają efektywność, bezpieczeństwo i produktywność wszystkich naszych klientów – stwierdza Víctor Escuredo, kierownik sprzedaży w Synersight.

Jak informuje Logística Profesional, dzięki nowemu modelowi firma kontynuuje misję oferowania zaawansowanych rozwiązań, które spełniają zmieniające się potrzeby klientów w branżach takich jak motoryzacja, branża spożywcza, logistyka, magazynowanie, ale także lotnictwo.

Synersight prezentuje SPO! Przełom w automatyzacji intralogistyki?
Synersight

Czytaj też: Firma wzmacnia system magazynowania. Roboty wożą… warzywa

Usprawnienie procesów intralogistycznych

Jednym z głównych aspektów automatyzacji intralogistyki jest wykorzystanie zaawansowanych systemów magazynowania. Roboty autonomiczne, skanery kodów kreskowych, czy też systemy sortujące pozwalają na szybkie i precyzyjne przemieszczanie się towarów, eliminując jednocześnie błędy ludzkie. To z kolei przekłada się na zwiększenie szybkości realizacji zamówień i skrócenie czasu dostawy.

Automatyzacja intralogistyki obejmuje także systemy zarządzania magazynem (WMS), które monitorują i optymalizują przechowywanie produktów oraz śledzenie ich ruchu. Dzięki analizie danych, te systemy umożliwiają lepsze prognozowanie popytu, co pozwala przedsiębiorstwom na dostosowywanie swoich zapasów do rzeczywistych potrzeb rynku.

Czytaj też: Czesi i Słowacy bez motoryzacji są nikim. Polska sobie poradzi

Kolejnym istotnym aspektem automatyzacji intralogistyki są systemy transportu wewnątrzmagazynowego. Autonomiczne pojazdy, takie jak AGV (Automated Guided Vehicles) czy drony, pozwalają na efektywne przemieszczanie się towarów bez konieczności udziału człowieka. To nie tylko skraca czas transportu, ale także minimalizuje ryzyko uszkodzeń produktów.

Roboty już pracują! Firma automatyzuje magazyn w Czechach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button