IntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Norwegowie stawiają na roboty. Już pracują w magazynie

Po pełnej instalacji system będzie miał długość 22,5 metra

Movu Robotics, firma zajmująca się szeroko pojętą robotyką magazynową, zainstalowała zautomatyzowany system realizacji zamówień w magazynie norweskiej firmy zajmującej się elektryfikacją. ABB Electrification Norway podpisało umowę z LIS, dystrybutorem Movu Robotics w Norwegii.

Movu stworzył dla ABB zautomatyzowany system realizacji zamówień

Norweska firma potrzebowała lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową. Jak informuje portal Robotics & Automation Magazine, kompaktowy system AS/RS (automatyczny system składowania i pobierania) jest wyposażony w mobilne roboty poruszające się w trzech wymiarach, aby pobierać towary.

Jak tłumaczy Movu Robotics, zautomatyzowany system realizacji zamówień został stworzony w celu ułatwienia firmom wdrażania się w skomplikowaną automatyzację, jednocześnie zapewniając adaptacyjność w obszarze obsługi towarów różnych rodzajów i rozmiarów. Po pełnej instalacji system będzie miał długość 22,5 metra, szerokość 11 metrów i wysokość 14 metrów. 

Sukces w robotyce to nie tylko budowanie zaawansowanych maszyn. To także dostarczanie dostępnych i niezawodnych rozwiązań. To także nawiązywanie udanych partnerstw – powiedział Stefan Pieters, CEO Movu Robotics.

Movu zapewni Norwegom zautomatyzowany system realizacji zamówień 
Movu Robotics

Czytaj też: Stow Group prezentuje Movu Robotics. Firma podbije rynek?

Automatyzacja magazynów

Roboty są w stanie przeanalizować cały katalog produktów za pomocą jednego systemu, a roboty automatycznie poruszają się między magazynem a produkcją. Oznacza to, że pobierają i dostarczają zestawy gotowe do montażu, a nie pojedyncze przedmioty. Jak informuje portal Robotics & Automation Magazine, wcześniej takie zestawy musiały być pozostawione na zewnątrz i zajmowały dużo miejsca na podłodze w obszarze produkcyjnym.

Innowacje kwitną, gdy zespoły takie jak Movu i LIS współpracują, łącząc różnorodne doświadczenie i perspektywy, z których korzysta klient. Dzięki naszej płynnej współpracy z LIS byliśmy w stanie sprostać oczekiwaniom ABB! – dodał Stefan Pieters, CEO Movu Robotics.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

Automatyzacja magazynów to niezwykle istotny element w dzisiejszych czasach, szczególnie w kontekście rosnącej konkurencji i wymagań klientów. Pozwala ona przedsiębiorstwom zoptymalizować swoje procesy logistyczne, zwiększyć efektywność oraz redukować koszty operacyjne. Wprowadzenie systemów automatyzacji może przynieść szereg korzyści, zarówno w skali mikro, jak i makroekonomicznej.

ABB prezentuje nowe roboty. Maszyny podniosą cięższe ładunki 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button